Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

Кои благодети морате да ги искористите во април?

Секој добар нутриционист ќе ве советува да јадете сезонско овошје и зеленчук ако сакате да бидете здрави и витки. Овој месец никако не смеете да ги пропуштите аспарагусот, кромидот, руколата... Додек...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СО СОК ОД ГРЕЈПФРУТ – 23 КГ ЗА 2 МЕСЕЦИ!!!

ДИЕТАТА СО СОК ОД ГРЕЈПФРУТ ГАРАНЦИЈА: ЗА 2 МЕСЕЦИ ТРЕБА ДА ОСЛАБНЕТЕ 23 КГ! ПРАВИЛА: Треба да се пијат по 8 чаши свежо цеден сок од грејпфрут секојдневно. 250 мл по 8 или вкупно 2 литри сок дневно...

Прочитајте повеќе

Витко тело со помош на вода

Водeните диети се стекнаа со популарност во последно време. Водените диети обично се состојат од користење на вода како главна доза течност за губење на тежина. Постојат неколку различни типови на дие...

Прочитајте повеќе

Post Detox Исхрана

Има многу за планирање што оди во самата Detox диета. Која програма ќе се следи? Кога ќе почнете? Колку долго ќе трае? Кои намирници да се купат и искушенија да се скријат (заклучете ги колачињата). Д...

Прочитајте повеќе

Што треба да јадете за да го подобрите имунитетот?

Променливото време и ослабениот имунитет си го прават своето, па сакале или не лесно може да се разболите или пак да закачите некоја лоша настинка. Спречете го проблемот пред да настане, консумирајќи ...

Прочитајте повеќе

Што да јадете пред и после тренинг

Така ќе го извлечете максимумот за вашето тело Колку често сте размислувале, што точно да каснете пред тренинг? И дали тоа што го конзумирате е соодветна храна, која ќе го наполни вашето тело со енер...

Прочитајте повеќе

КОЛКУ И ШТО ДА ЈАДЕМЕ ЗА ДА СМЕ ВО ТОП ФОРМА?

Пред 20 години просечните порции храна за половина помалку калории отколку денес. Во последните неколку десeтлетија, големината на порцијата со храна драстично се зголемила. За жал зголемен е и проце...

Прочитајте повеќе

Чистење - Детоксикација на телото

Постојано ви се спие, чувствувате замор, имате недостаток на енергија? Време е за чистење на телото! Само треба да се посвети малку време и напор за да добиете одлични резултати.Дали знаевте дека чи...

Прочитајте повеќе

Вкусни пијалоци кои го зајакнуваат имунитетот

Иако сезоната на грипови е при крај, нема да е лошо повторно да се потсетите кои се магичните напивки кои можат да ви гарантираат дека ќе се спасите од грип и кашлица. Според испитувањата овие здрави...

Прочитајте повеќе

Шест топ совети за рамен стомак

Како да ги ставите во форма половината и стомакот? По неколку месеци доаѓа времето за на плажа и тогаш нема да сакате да шетате со дебел стомак што ќе го криете со разни шарпи. Рамен стомак е еден од...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter