Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

Содиум, натриум и сол

Сол? Луѓето понекогаш ги мешаат натриумот и солта. Натриум е дел од она што ја сочинува солта, исто така се вика и натриум хлорид што може да влијае лошо на вашето здравје. Премногу натриум е поврзан...

Прочитајте повеќе

Диета за слабеење и детоксикација

Познатиот нутриционист Ен Луис Гителман решава да формира диета, со помош на која луѓето ќе согоруваат масти и истовремено ќе го прочистуват организмот. Диетата има ниска содржина на јаглени хидрати и...

Прочитајте повеќе

Диета за подобар сон

Милиони луѓе во светот страдаат од хронична ненаспаност. Некои, зашто си легнуваат доцна и стануваат премногу рано, а други едноставно, бидејќи имаат проблеми со спиењето. Во случај дека сте од вторат...

Прочитајте повеќе

15 ПРАВИЛА ЗА 15 КИЛОГРАМИ ПОМАЛКУ

Заводливите и витки французинки чија филозофија е “уживај во животот” значи дека тие јадат со главите а не со стомакот, уживајќи во храна, вино и чоколадо, а притоа да не се дебелеат. Мире...

Прочитајте повеќе

Кои намирници се корисни за вашиот мозок?

Со здравата исхрана можеме да ја подобриме нашата меморија и да го спречиме пропаѓањето на когнитивните функции. Доколку во исхраната внесеме намирници кои се богати со одредени соединенија, би можеле...

Прочитајте повеќе

Десет тајни на витките луѓе

Сигурно секој човек има свој член од семејството или близок пријател кој што изгледа како да јаде се што некогаш ќе посака, а притоа успева да ја одржи беспрекорната линија. Но, и за тоа има “та...

Прочитајте повеќе

Кафе пред тренинг

Аденозинот претставува неуротрансмитер кој алармира за умор и успивање на клетките во мозокот, се со цел за подобар сон, меѓутоа оваа појава е честа кога нивоата на аденозин се на највисоко скалило ве...

Прочитајте повеќе

Протеинско кафе со вкус на лешник

Ви го претставувам овој уникатен рецепт со низок процент на Јх. идеален за дополнување на доручек или замена на ужина. Состојки: - 1 доза whey ванила, http://www.gladijatori.com/dymatize-elite-whey...

Прочитајте повеќе

4 напитоци за тенка половина

Заради консумацијата на вештачки сокови кои се полни со шеќери и хемикалии, внесуваме повеќе калории отколку што сме свесни. Наместо тоа, за хидратација на телото и гаснење на жедта испробајте 4 здрав...

Прочитајте повеќе

Зачин кој штити од бактерии и токсини

Ориганото е еден од најпопуларните зачини низ целиот свет. Неговата миризба и вкус се пријатни, заради што одлично се согласува со разни намирници. Иако најчесто се користи во медитеранската исхрана,...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter