Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

Убедливо најдобриот утрински напиток

Секое утро, пред да се напиете или изедете било што, напијте се чаша топла вода со лимон. Оваа комбинација може да му користи на вашето тело на бројни начини. Утринската шолја кафе заменете ја со ово...

Прочитајте повеќе

Помалку познати поими

Амиокиселини Основни градиви елементи на протеините, од вкупниот број (20), 8 задолжително треба да се внесат преку храната или додатоци/суплементи, затоа што самиот организам не може да ги произведи...

Прочитајте повеќе

ПРОЧИСТЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ ПО ПРАЗНИЦИТЕ

Претеравте со божиќната храна, но и со алкохолот?! Вистинско време е да го прочистите организмот и да се подготвите за поздрав почеток на годината! Детоксификација на телото обезбедува бројни преднос...

Прочитајте повеќе

Оброк пред тренинг - зголемена потрошувачка на масти

Депонирањето на гликоген во муслкулите и црниот дроб се намалува кога спиеме. Се разумно нас ни укажува на тоа дека вежбањето на делумно или празен стомак е најповолно за губење на тежина и намалување...

Прочитајте повеќе

Зошто баш 2l. вода дневно?

Сите знаеме дека потребни ни се 6-8 чаши вода дневно за да бидеме здрави, но практикувајќи го ова понекогаш се чувствуваме како цел ден да ни поминал во пиење на вода и уринирање. Па се запрашуваме "д...

Прочитајте повеќе

Детоксикациска Бомба која ги Уништува Последиците од Журките !

Гушкање на перницата наместо на блиските, на првиот ден на Нова година е најчеста последица од новогодишните журки. Но за да го победите чувството на тромост и опијанетост е полесно од што мислите. Де...

Прочитајте повеќе

2 НАПИТОЦИ ЗА БРЗО СИМНУВАЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ

Новогодишните празници се време кога не се бројат калориите и кога себе си ќе си дадете малку одмор и ќе уживате во храната. Секој заслужува малку да се опушти со храната која ја сака. А за да си дозв...

Прочитајте повеќе

Алкохол калории

Веке имаме пишувано за калориите (празни, полни, калории од храна, калории од пијалаци...)! Денес ќе се надоврзам со калориите од алкохолот, не очекуваат празници, па за да бидете предвремено известе...

Прочитајте повеќе

Калории - Енергија -Топлина

1 Калорија претставува количина на енергија/топлина, која ја зголемува температурата на 1грам вода за 1 целзиусов степен,калорија = 4,184 џули. 1 грамјаглехидрати= 4 калории 1 грампротеини= 4 кало...

Прочитајте повеќе

Стопете ги Килограмите до Божиќ !

Сеедно дали се спремате да го облечете вашиот омилен фустан, за веселата новогодишна ноќ и при тоа сакате да изгледате одлично или можеби сакате непречено да уживате во богатата божиќна трпеза, а при ...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter