Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

Спортски додатоци во исхраната за почетници

Спорските додатоци во исхраната можат да бидат сјаен додаток во вашите напори. Не само што паметната употреба на супленентите доведува до двојно зголемување на нутриентите, туку доведува и до додатен ...

Прочитајте повеќе

ЈАДЕТЕ ПАМЕТНО

Јо-Јо МИТ Честото губење на килограмите, и брзото враќање на поранешната тежина, значително го отежнува слабеењето во секое наредно држење на диета. Па, не е секогаш баш така, тврдат стручнаците. Гол...

Прочитајте повеќе

КАКО ДА СЕ ОСЛАБЕ ЗДРАВО И СИГУРНО?

Ако прифатиме дека имаме вишок на телесна тежина, мора да сфатиме дека се работи за ДЕБЕЛИНА. Не можиме да говориме за слабеење ако не говориме за дебелина. За дебелината пишуваме и заклучивме дека н...

Прочитајте повеќе

Салата од ориз

(за 4 лица) Потребно: 3 шолји жолт ориз ½ шолји исечкан кромид 1 морков (рендан) ½ шолјиа исечкан керевис Прелив ¼ шолја сок од лимон ¼ шолја ј...

Прочитајте повеќе

Мусака од ориз со компири

Потребно: 2-3 главици кромид 500 гр. ориз 2 кг.компири 2-3 јајца ½ л.млеко Магдонос Маслиново масло Морска сол, бибер Подготовка: Се пржи кромидот во врелото масло, се додава ...

Прочитајте повеќе

Миризлив овошен колач со овес

Потребно: 1 шолја овесни снегулки ¼ шолја суво грозје 6 суви кајсии 4 суви смокви 4 урми 4 половинки суви круши ½ шолја мешано семе и јаткасто овошје 3 лажици кокосово брашно 1...

Прочитајте повеќе

Идеален брз појадок

Измешајте добро во блендер или шејкер половина чаша студена вода, половина чаша сок од ананас, банана исечена на парчиња, половина чаша исечен ананас, 1 мерица на протеин 100% Whey protein на Optimum ...

Прочитајте повеќе

Прва   41  42  43  44 
Tyxo.bg counter