Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

ХИТ ДИЕТА: ПОДМЛАДЕТЕ СЕ 5 ГОДИНИ И ОСЛАБНЕТЕ 5 КИЛОГРАМИ

Дерматолозите предлагаат исхрана која има важна улога за спречување на предвременото стареење, бидејќи ја штити кожата од штетните УВ зраци, а истовремено штити од дијабетес, срцеви заболувања и го за...

Прочитајте повеќе

Режимот на Андријана Лима

Применува метод кој се базира на контрола на количината на храна која се внесува, поточно нутритивната вредност на состојките. Речиси 80% од моделите ја користат оваа стратегија при нивната исхрана. А...

Прочитајте повеќе

КОЛКУ КАЛОРИИ ИМА ВО ХРАНАТА КОЈА ЈА ВНЕСУВАМЕ СЕКОЈДНЕВНО?!

Сте се запрашале ли колку калории има во тоа што го јадете?Можеби кога купувате храна погледнувате на амбалажата колку калории има?Можеби тоа не ви е важно,па не сте обратиле внимание.Знаете ли дека а...

Прочитајте повеќе

Храна на полноќ

Диета...! Гладување...? Читање на некои статии од типот "јадете житарици како последн оброк или залажете го стомакот со овошје пред спиење. " Па не е ни чудо зошто немате никаков ефект или да е ушт...

Прочитајте повеќе

Оброците на Миранда Кер

• Доручек: Зелен чај козји јогурт или 2 варени јајца овошна салата од ананас, цреши, јагоди, круши итн чаша млака вода со лимон, јаболков оцет и мед свежо исцеден сок • Ужина: пченич...

Прочитајте повеќе

Млечна диета за рамен стомак

Млечната исхрана е проверено средство за рамен стомак. Препорачливо е две недели да се конзумираат само млечни производи. Диетата не смее да се почитува повеќе од 14 дена, може да се повтори по пауза ...

Прочитајте повеќе

Леблебии

Еден вид на закуска која потекнува од Анадолија, а се произведува од семето наречено chickpeas, ова семе мора да одговара пред неколку критериуми пред да се преработи во леблебиа и тоа форма, големина...

Прочитајте повеќе

Супер ефикасна диета

Оваа диета е супер ефикасна за сите кои имаат итна потреба од симнување на килограми. Диетата е лесна за изведба, не е за луѓе ки можат да поднесуваат чуство на глад. За 14 дена се симнуваат околу 7-8...

Прочитајте повеќе

Ефикасна антицелулитна диета

Супер ефикасна антицелулитна диета со зелка, јаболка и портокали. Овие три производи совршено се борат против целулитот. Антицелулитната диета се прави две недели. Зелката, јаболката и портокалите се...

Прочитајте повеќе

Исхрана за задникот и задниот дел на нозете

Задникот и задниот дел на нозете се најпроблематични кај жените. Самото слабеење не е толку тешко, но често кислограмите не изчезнуваат од оние места каде што најмногу сакаме да ги намалиме. Каква исх...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter