100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата

Разубавување со јагоди: 6 рецепти за секоја жена

Јагодите не се само вкусен десерт кој со задоволство си го дозволуваме, туку се и многу корисни за нашето здравје. Изобилуваат со витамин Ц, железо, фолна киселина, цинк...Освен тоа што се богати со а...

Прочитајте повеќе

Природен начин на отстранување на стриите

Постојано сме на некаква диета, па ја прекинуваме на неколку дена и си ги добиваме назад килограмите многу побрзо и повеќе од колку што сме ги изгубиле и на наше изненадување додека наутро се гледаме ...

Прочитајте повеќе

7 проверени типови на храна за здрава и сјајна кожа

Понекогаш не се доволни само пилинзите и кремите со фактор за здрава кожа. Доколку сакате вашата кожа да изгледа затегнато, сјајно и здраво покрај големото количество на вода и чаеви што треба секојд...

Прочитајте повеќе

Неколку поразлични начини на употреба на медот

Освежувач на здивот Во чаша со вода ставете една лажица со мед додадете цимет и цеден лимон. Потоа направете гаргара. Исто така за сладок и свеж здив, секогаш кога пиете чај додавајте една лажичка мед...

Прочитајте повеќе

Природни пилинзи

Со помош напилинготја чистиме кожата и го поттикнуваме растот на новите клетки, производството на колаген, а се подобрува и бојата и текстурата на кожата. Резултат- чиста, мека и здрава кожа. Еве не...

Прочитајте повеќе

Природни мелеми за сува кожа

За да се изборите против сувата кожа и да имате кожа како свила во било кое годишно време, може да ги испробате овие неколку природни третмани... Капка маслиново масло Маслиновото масло е лек за се....

Прочитајте повеќе

Пет ефикасни начини како да ја намалите појавата на брчки

Појавата на брчки на лицето особено, околу очите е чест проблем што се јавува кај лицата во поодмината возраст. Денес ние ви предлагаме неколку начини кои можете да ги користите како превентива од пој...

Прочитајте повеќе

Пролетна маска за ревитализација на кожата

Органскатакозметикастануваат се повеќепопуларни кајнас, нои покрај тоа,можете слободно данаправите нештоза грижана вашето лице.Тоа нема даве чини ниво близина натоа што го купувате, нобарем ќебидете с...

Прочитајте повеќе

Чајот во служба на убавината

Сите знаеме декачајотима многу предностивонашето здравјеи убавина.Не само што од чајотможета да направите вкусен пијалок, номоже да се користии во многу другиначини.Еве неколку од нив. Чајот ја опора...

Прочитајте повеќе

Рецепти за убавина од Вашата кујна

Порано женитене морале да одат во wellness центри,но тие сигурносе грижеле за својот изглед инамногу поедноставен и природен начин.Ви откриваме некои тајни формули за убавината,коисостојкиможете да ги...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter