Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата : Козметика од билки

Чајот во служба на убавината

Сите знаеме декачајотима многу предностивонашето здравјеи убавина.Не само што од чајотможета да направите вкусен пијалок, номоже да се користии во многу другиначини.Еве неколку од нив. Чајот ја опора...

Прочитајте повеќе

Домашен пилинг за тело по тајландска рецепта

Без да одите во Тајланд, можете да си направите СПА процедура со домашен пилинг за тело по тајландска рецепта. Потребни продукти за приготвување на пилингот се ½ чаша морска сол, 10 капки етери...

Прочитајте повеќе

Рецепти од црн чај

Ефектите на црниот чај ни се оддамна познати. Овој пијалок го стимулира правилното функционирање на нашиот организам, ја намалува поспаноста, и го брише уморот од лицето. Тој е важен извор на витамини...

Прочитајте повеќе

Лаванда за блексава кожа

Извонредната арома и благотворно дејство на оваа билка ја прават чуедсна и посебна. Ароматичното масло од лаванда е една од најчестите состојки на секој парфем, но и во препаратите за нега на кожата. ...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter