Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата : Козметика од жита

Акните, непријатели на нашето лице

Митистерите на лицетоизгледаат многунепријатно ипред да одите накозметичаробидете да гиисчистисамите себе, а поради тоа што се голем пубертестски проблем обидете се да го исчистителицетона вашето дете...

Прочитајте повеќе

Пилинг маска за убав тен

Потребни продукти за приготвување на маската се – една лажица пченкарно брашно крупно смелено, една лажица исушена и ситно издробена камилица и малку минерална вода. Начин на приготвување &ndas...

Прочитајте повеќе

Тоник за чистење на лицето од пченка

Потребни состојки: - 4 лажици пченкарно брашно - 3 дл млеко - 1 лажица масло oд пченка - 2 - 3 капки есенцијално масло од роза Пченкарно брашно се меша во млеко и се загрева над пареата на топлата...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter