Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата : Козметика од зеленчук

Кромидот е решението на многу проблеми

Кромидот содржи околу 150 различни состојки, а тоа го прави одличен сојузник во борбата со акните и сувата кожа. Карактеристичниот мирис му го даваат етеричните масла и органски киселини, како што се ...

Прочитајте повеќе

Краставица и лимон за масна кожа

Масната кожа бара посебна нега. Со помош на овие упатства лесно ќе може да го контролирате функционирањето на лојните жлезди, а со тоа и сјајот на лицето. Пред сè треба да обрнете внимание на ...

Прочитајте повеќе

Зимски маски за лице

Убавата кожа на лицето – тоа е еден од најважните атрибути на женската привлечност. Со настапувањето на студеното време таа има потреба од специални грижи и дополнително прихранување. Во домашни...

Прочитајте повеќе

Маски од варен компир со кои ќе ги избришете акните и подочниците

Варениот компир содржи сè што му е потребно на вашето лице. Во комбинација со некои други состојки може зачително да допринесе за вашиот убав изглед. За воспалена кожа и акни Сварете еден гол...

Прочитајте повеќе

Маска за лице од спанаќ

Освен што сите добро знаеме колку е полезен спанаќот по нашето здравје, тој исто така наоѓа примена во процесите на домашно разубавување и нега на нашата кожа. Има неколку маски кои се приготвуваат со...

Прочитајте повеќе

Пет најдобри природни лекови за акни

Акните се едни од најтешките состојби на кожата кои оставаат трага на нашиот изглед и психа . Природата може да не опреми за борба против овие непријатни појави. Благодарение на смирувачкото и лекови...

Прочитајте повеќе

Маски за коса кои ја штитат од седи влакна

За густа и сјајна коса треба да конзумирате храна богата со есенцијални и омега3 масни киселини. Освен исхраната, треба да внимавате и на негата, па ви препорачуваме три маски кои во источните земји т...

Прочитајте повеќе

Со морков против заморот на лицето

Маските за лице од сезонски зеленчук воопшто не се скапи, а се ефективни и позитивно влијаат на кожата. Морковот, на пример, помага при отстранување на знаците од замор на лицето. Пред да ја ставите м...

Прочитајте повеќе

Маски за лице а во лето

За кожата да ви биде убава и здрава не морате секогаш да одите во козметички салон или да купувате скапи препарати. Можете сами да направите маски за лице.Малку овошје, зеленчук, јогурт, млеко и бле...

Прочитајте повеќе

Убаво лице во неколку чекори

Ако по напорниот ден вашата кожа на лицето изгледа уморно, може да и дадете свежина и убавина во домашни услови и тоа да не трае со часови. • Направете пилинг на лицето, така што претходно добро...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter