Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата : Козметика од овошје

Разубавување со јагоди: 6 рецепти за секоја жена

Јагодите не се само вкусен десерт кој со задоволство си го дозволуваме, туку се и многу корисни за нашето здравје. Изобилуваат со витамин Ц, железо, фолна киселина, цинк...Освен тоа што се богати со а...

Прочитајте повеќе

Пролетна маска за ревитализација на кожата

Органскатакозметикастануваат се повеќепопуларни кајнас, нои покрај тоа,можете слободно данаправите нештоза грижана вашето лице.Тоа нема даве чини ниво близина натоа што го купувате, нобарем ќебидете с...

Прочитајте повеќе

Maска од јаболка -за свеж изглед

Боритедоаѓаат со годинитеи тешко дека постои билокаков кремшто може даго спречи создавањето набрчките, дури и најскапите креми не можат данаправат ништопротив природата.Секогаш кога ќе видитереклама, ...

Прочитајте повеќе

Нега на кожата во зима

Во зима кожата треба особено да се негува, бидејќи сувиот воздух и ветерот може да ја уништи, без разлика колку и да се трудиме да ја одржиме мека и нежна. Ви препорачуваме нега со портокал, која дава...

Прочитајте повеќе

Со јаболков оцет во борба со првутот

Пред се првутот е неестетска појава. Нема нешто полошо од тоа да поминете часови во средување на косата и на крајот првутот да ја упропасти целата слика. Првутот може да се појави како резултат на уп...

Прочитајте повеќе

Јагоди и лимон за мрсна кожа

Јагодите и лимонот во себе содржат повеќе супстанции кои ефикасно се справуваат со проблемите на мрсна кожа. Потребни намирници за приготвување на маската се една лажица лимонов сок, две белки од јајц...

Прочитајте повеќе

Грижа за кожата во зима со домашни маски

Маската за лице е една од најважните процедури во козметологијата. Може да ја купите се разбира, но најефикасна и полезна е ако сами си ја приготвите. И така, ајде сега да видиме кои се основните и за...

Прочитајте повеќе

Авокадо за прекрасна кожа

Ако кожата на телото ви е сува и има потреба од дополнителна влажност и маснотии, можете слободно да се доверите на следнава испробана рецепта. Изберете две средно големи авокада, излупете ги и исецк...

Прочитајте повеќе

Вратете го сјајот во косата со сок од киви

Освен консумирање на здрава храна за здравје и убавина потребна е и зимска нега. Косата е онаа која многу страда на ладното и суво време. Го губи сјајот, станува нескротлива, сува и лесно пука и се к...

Прочитајте повеќе

Затегнете ја кожата на лицето со помош на маска од портокал

Оваа неверојатна, многу позитивно дејствувачка маска од портокал, која ќе ја затегне вашата кожа на лицето, едноставно може да ја направите дома и да ја нанесувате секој ден. Портокалот е богат со вит...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter