100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата : Козметика од овошје

Портокал и маслиново масло против брчки

Со малку време и многу малку пари можете на вашето лице да му овозможите најдобра нега! Познатата италијанска маска од маслиново масло и портокали ќе ги избрише брчките и на вашето лице ќе му ја врати...

Прочитајте повеќе

Mаски за лице

За мешовита кожа:- 100гр квасец помешуваме со вода, а 100 гр со маслиново масло. Првиот дел се става во Т-зоната, а вториот на образите и челото околу косата.- Жолчка се меша со неколку капки масли...

Прочитајте повеќе

Храна за коса

Топ 5 храна за здравјето и сјајот на косата.Шампони, балсами, силикони, масла и креми за коса, се само еден дел од убавината на твојата коса. За полн сјај и здравје наместо козметички торба, ќе мора д...

Прочитајте повеќе

Маска за сува и оштетена коса

Божествена маска со мед и млеко 1 презреана банана 5-6 капки бадемово масло ½ чаша млеко 1 лажица мед Испасирајте ја бананата и кон неа додајте го бадемовото масло. Затоплете го малку ...

Прочитајте повеќе

КАКО СО ИСХРАНА ДО ПОЗДРАВА КОСА

Зимата со себе ги носи новогодишните празници кои цела година нетрпеливо ги чекаме, но таа исто така ни носи и суво време, кое може многу да и нашети... ...на вашата коса. И покрај редовните препарат...

Прочитајте повеќе

Маска за лице од банана

Се меша 1 банана со 2 лажици сирење, се става на лицето и стои 20 мин. Потоа лицето се мие со млака вода. Една зрела банана се гмечи со вилушка толку, колку да стани како крем. Се става на лицето...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2 
Tyxo.bg counter