Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Козметика од природата

Акните, непријатели на нашето лице

Митистерите на лицетоизгледаат многунепријатно ипред да одите накозметичаробидете да гиисчистисамите себе, а поради тоа што се голем пубертестски проблем обидете се да го исчистителицетона вашето дете...

Прочитајте повеќе

Maска од јаболка -за свеж изглед

Боритедоаѓаат со годинитеи тешко дека постои билокаков кремшто може даго спречи создавањето набрчките, дури и најскапите креми не можат данаправат ништопротив природата.Секогаш кога ќе видитереклама, ...

Прочитајте повеќе

Kвасец - богат извор на минерали и железо

Квасецотго отстранувазамороти ја враќаенергијата, го намалуванивото на холестерол ипомага воублажување на болката, гихт. Меѓу многутелековити производи квасецотимаважно место, бидејќи тој е исклучите...

Прочитајте повеќе

Пилинг на кожата со кафе

Кафето е енергетски напиток кој ви дава сила. Но исто така е потребно да знаете дека кафето може да биде идеален природен пилинг за вашата кожа. Повеќето жени користат сок од лимон, грозје или пак јог...

Прочитајте повеќе

Mаски против акни

Многу е едноставно соочувањето со акните, само треба да пробате да направите некоја од овие маски. Поштедете се од нервозите со лошиот изглед на кожата. Направете лосион од ѓумбир. Една лажица ѓумбир...

Прочитајте повеќе

Нега на кожата во зима

Во зима кожата треба особено да се негува, бидејќи сувиот воздух и ветерот може да ја уништи, без разлика колку и да се трудиме да ја одржиме мека и нежна. Ви препорачуваме нега со портокал, која дава...

Прочитајте повеќе

Кромидот е решението на многу проблеми

Кромидот содржи околу 150 различни состојки, а тоа го прави одличен сојузник во борбата со акните и сувата кожа. Карактеристичниот мирис му го даваат етеричните масла и органски киселини, како што се ...

Прочитајте повеќе

Со јаболков оцет во борба со првутот

Пред се првутот е неестетска појава. Нема нешто полошо од тоа да поминете часови во средување на косата и на крајот првутот да ја упропасти целата слика. Првутот може да се појави како резултат на уп...

Прочитајте повеќе

Пилинг маска за убав тен

Потребни продукти за приготвување на маската се – една лажица пченкарно брашно крупно смелено, една лажица исушена и ситно издробена камилица и малку минерална вода. Начин на приготвување &ndas...

Прочитајте повеќе

Јагоди и лимон за мрсна кожа

Јагодите и лимонот во себе содржат повеќе супстанции кои ефикасно се справуваат со проблемите на мрсна кожа. Потребни намирници за приготвување на маската се една лажица лимонов сок, две белки од јајц...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter