Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Лекови од природата

Карфиолот е моќен борец против ракот

Докажано е дека карфиолот, освен што има хранлива вредност, може да го детоксицира нашиот систем и да го зајакне имунолошкиоот систем на организмот. Различните состојки присутни во карфиолот се многу ...

Прочитајте повеќе

Чај за искашлување

Потребни состојки: - 1 главица кромид - 3-4 лажици мед - сок од цеден лимон Начин на подготовка: Се сецка главицата кромид на ситни парчиња, па му се додава медот и се промешува се додека не се д...

Прочитајте повеќе

6 благодети од тиквата

Идеална е во улогата на реквизит за длабење и обликување на мали уметнички дела кои за ноќта на вештерките ќе засветат пред куќните прагови, но неправедно занемарена како намирница. Нејзините лековит...

Прочитајте повеќе

СОЧУВАЈТЕ ГИ НЕРВИТЕ СО ОВИЕ ПЕТ БИЛКИ

Живееме во време кога стресот е секојдневна работа, и речиси е невозможно да го избегнеме. Но, затоа пак природата е тука за да ни помогне како полесно да се справиме со секојдневните стресни ситуации...

Прочитајте повеќе

Напивките со јаболков оцет лечат воспалено грло, но и болка во мускулите

Дали некогаш сте добиле желба да се напиете јаболков оцет, а потоа да се зачудите од каде таквата желба? Можеби Вашиот организам имал потреба од лековитиот оцет. Подолу може да прочитате колку всушнос...

Прочитајте повеќе

Три шолји црн чај за снижување на притисокот

Добра вест за оние кои секојдневно пијат по некоја шолја чај – уживајте во овој напиток, може да го снижи крвниот притисок. Истражувачите на Универзитетот во западна Австалија тврдат дека три шо...

Прочитајте повеќе

Грејпфрут-пријател на срцето

Половина грејпфрут јаобезбедувадневната потреба на витамин Ц и едобар извор на влакна ивитамин А. Овај освежувачки и сочен плод на грејпфрутимадодадена вредностпоради тоа штосоздава чувствона ситост ,...

Прочитајте повеќе

Јаткасто овошје за здравје и енергија

Јаткастите плодови се изобилуваат со здрави маснотии кои претставуваат храна за мозокот и срцето. Тука спаѓаат: лешниците, бадемите, ф’стаците, кикиритките, оревите, како и варијации на оревите ...

Прочитајте повеќе

Невенот и неговите лековити својства

Воантичкиот Римсе сметалодекацветовите одневенсе појавилена гробот надевојката кој починала одтага, несреќно заљубена воедно римско момче.Наукатапокажала декаоваа прекрасналегенда зазабранетата љубовн...

Прочитајте повеќе

Куркумата постоперативно го штити срцето

Екстрактот од зачинот куркума,познаткако антиоксиданси по неговиот анти-инфламаторен ефект, исто така,може да го намалиризикотза65 процентиод срцев ударкако постоперативнакомпликацијакај пациентикои б...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter