Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Лекови од природата : Лекови од семиња

6 благодети од тиквата

Идеална е во улогата на реквизит за длабење и обликување на мали уметнички дела кои за ноќта на вештерките ќе засветат пред куќните прагови, но неправедно занемарена како намирница. Нејзините лековит...

Прочитајте повеќе

Растение кое се бори со холестеролот

Сончогледот е едногодишна билка, која може да достигне висина и до четири метри. Листовите се крупни, поединечни, со долги дршки и се налик на срце. На стеблото обично се развиваат 20-25 листови. На в...

Прочитајте повеќе

Цимет

Карактеристичната егзотична арома на циметот делува како магнет и магично привлекува обожаватели околу себе. Но, освен што циметот шармира со својата сладникава миризба и силен вкус, тој со години нан...

Прочитајте повеќе

Маслото од сусам и неговата лековитост

Сусамовото масло се добива од семките на сусамот (Sesamum indicum). Тоа содржи бројни антиоксиданси и други здрави и лековити состојки. Маслото од сусам е многу богато солинолеинска киселина, есенциј...

Прочитајте повеќе

Ленено семе против запек

Причините за опстипација (запек) можат да бидат различни, но најчесто е поради несоодветна исхрана - сува храна, рафинираната храна (бел леб и бел, т.н. прочистен ориз). Сувата храна не е добра за нор...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter