Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Лекови од природата

Чаеви против главоболка

Двата најчести вида на главоболка вклучуваат:тензиони главоболкикои ги предизвикува мускулна напнатост и главоболки причинети од стеснување на крвните жиликои мозокот ги снабдува со крв. Некои од најч...

Прочитајте повеќе

Со брокула против рак на дојка и простата!

Брокулатасвоето име го добила по изгледот. Од главното стебленце излегуваат многу гранчиња, па поради тоа логично е нејзиното име, преведено од латинскиот јазик, значи „ снажна гранка, или рака....

Прочитајте повеќе

Зелениот чај штити од грип

Освен вакцинирање против сезонскиот грип постојат одредени чекори кои можете да гипревземете за да се заштитите од оваа заразна болест и да си осигурате безгрижна зима. Еден од ваквите продукти е зел...

Прочитајте повеќе

Со печено јаболко против болки во грлото

Печеното јаболко освен што е традиционален дел на трпезата може да се користи и како природен лек. Болкатаво грлото можете успешно да ја решите со три печени јаболка. Важно е да ги јадете една по едн...

Прочитајте повеќе

Корисноста на хмељот од пивото

Познато е дека пивото дебелее, како и дека алкохолните пијалоци консумирани во голема мера, во никој случај не се здрави - но и од хмељот (растение од кое се прави пивото) и од самото пиво, консумиран...

Прочитајте повеќе

Чајот ве чува од инфаркт и дијабетес

Научниците велат дека сo пиење три шолји чај на ден може да се заштити од срцев удар и дијабетес тип 2. Новите истражувања укажуваат дека пиењето црн чај, со или без додавање на млеко, со намалување н...

Прочитајте повеќе

Жалфија

Жалфијата (Salvia officinalis ) е ароматично и лековито растение и е една од од најстарите медисцински лекови. Во старите зачувани записи се спомнува од страна на сите антички лекари, а во нејзината л...

Прочитајте повеќе

Зошто брокулата е „волшебен“ зеленчук?

Благодарение на богатството на витамин Ц, брокулата помага во одбраната од вируси, врши детоксикација на организмот и ги ублажува симптомите на настинката.Брокулата е многу популарен зеленчук од фамил...

Прочитајте повеќе

Растение кое се бори со холестеролот

Сончогледот е едногодишна билка, која може да достигне висина и до четири метри. Листовите се крупни, поединечни, со долги дршки и се налик на срце. На стеблото обично се развиваат 20-25 листови. На в...

Прочитајте повеќе

Босилек за чувствителен стомак

Латинското име на растението е Ocimum basilicum. Босилекот е годишно растение, кое достигнува висина и до 2-3 метри, и растение кое бара благородна почва и области изложени на многу сонце. Во минатот...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter