Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Лекови од природата

Придобивките на зелениот чај

Зелен чај односно неговите екстракти,се составен делод речиси сите производи за слабеење. Зелениот чај ги содржи следните состојки Танин Група на едноставни и комплексни феноли, полифеноли и флавон...

Прочитајте повеќе

Превенција против воспаление на мочниот меур

Поблаги форми на воспаление на мочниот меур може да се спречат со билни чаеви и зголемено внесување на течности, а во случај на инфекција неопходно е да се побара помош од лекар. Цистит, исто така нар...

Прочитајте повеќе

МАНДАРИНИТЕ ГО ЗАЈАКНУВААТ ИМУНИТЕТОТ !

Во 100 г мандарини се содржи 81,4 г вода, 17 г шеќер, 18 мг витамин А, 32 мг калциум, 210 мг калиум, мали количини на Б1, Б2, каротен и само 35 калории. Како и другите цитрусни овошја, мандарините се ...

Прочитајте повеќе

ДУЊИТЕ КАКО ЛЕК

Многумина кога ќе се спомене дуњата помислуваат на добра ракија од дуњи, а не се свесни колку е лековита дуњата и колку се здрави не само нејзиниот плод туку и семките, сокот, слаткото, компотот или ч...

Прочитајте повеќе

Лековитите својства на боровинката

Истражувањата покажале дека боровинките го забавуваат процесот на стреење, ја запира почетната фаза на развој на карцином, ја подобрува функцијата на видот и помага во контролата на дијабетесот. Боро...

Прочитајте повеќе

За што е добра калинката?

Калинката со векови се вбројува за најголемо богатство меѓу овошјето. Во Блискиот Исток , во индиската и иранската кујна е популарен додаток во исхраната. Во последните неколку години откриени се мног...

Прочитајте повеќе

Лековитите својства на кантарионот

Кантарионот содржи многубројни лековити состојки: етерични масла, јагленохидрати, белковини, пектинска и миристинска киселина, витамин Ц, танини (9-11%), смола, антоцијанини, хиперфорин и хиперицин ко...

Прочитајте повеќе

Лекови од кујната

Можеби не сте знаеле дека секоја добро опремена кујна е потенцијална аптека.Значи, медот, маслиновото масло, млеко - може лековито да делуваат во случај на некои болести. Сол За атлетско стопало Со...

Прочитајте повеќе

Започнете го денот со сок од овошје или зеленчук !

Храна со највисока хранлива и енергетска содржина се свежо овошје и зеленчук, билки, морски алги, ореви и семиња.Важно е барем 80% од диетите да се од свежо овошје и зеленчук.Тие се богати со ензими, ...

Прочитајте повеќе

Ацерола

Витаминот Ц е неопходен за подобрување на имунитетот, посебно во зимскиот период од годината, кога сме подложни на настинки и грип. Особено е корисен кај онаа популација што е поподложна на настинки...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter