Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Маска за лице од спанаќ

Освен што сите добро знаеме колку е полезен спанаќот по нашето здравје, тој исто така наоѓа примена во процесите на домашно разубавување и нега на нашата кожа. Има неколку маски кои се приготвуваат со помошта  на спанаќот, а денес ќе ви ја претставиме маската за брза хидратација на сува и нормална кожа на лицето.

Десетина добро измиени листови од спанаќ се сецкаат многу ситно или се мелат во машина за месо. На иситнетиот спанаќ се додава една супена лажица растително маско, по можност печенично , маслиново или ленено и на крај една мала лажичка павлака. Сето тоа добро се меша додека не се добие изедначена смеса. Се нанесува на лицето и се остава да делува 15 минути. За комбинирана и мрсна кожа павлаката заменете ја со кисело млеко.

 

Продавници за здрава био храна, храна за спортисти, суплементи, професионална фитнес и кардио опрема, домашна фитнес и кардио опрема, опрема за бокс, професионални и домашни анализатори на тело и ваги, фитнес облека, аксесоари :

 

Продавница “ Гладијатори  1“   Далматинска 8   Битола  047/241 588  071/309 454

Продавница “ Гладијатори 2 “  Васко Карангелевски 60-1/4 Битола   047/252 109  071/309 459

Продавница и Фитнес  Центар“ Гладијатори 3 Битола П.П.Његош бб  Битола 047/242 499  071/309 652

Продавница “ Гладијатори 4 “  Ѓуро Ѓаковиќ  18/4  Скопје   02/60 90 440  072/274 259

Tyxo.bg counter