Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Медицина

Како да се спречи анемијата?

Анемиите кај децата се честа појава, но нема причина за загриженост. Со воведувањето на определени видови на зеленчук и овошје во исхраната се обезбедува доволно сила за забрзано растење и развој. Су...

Прочитајте повеќе

Што сè му пречи на вашето срце

Дали знаете дека дебелеењето е лошо за вашето срце дури и ако немате прекумерна тежина? Имено, шансите да добиете срцев удар се зголемуваат не само со годините, туку и со зголемување на индексот на те...

Прочитајте повеќе

Зошто имам копнеж по слатка храна за време на мојот период?

Копнеж значи интензивна желба за нешто, во овој случај ќе зборуваме за одредена храна. Некои луѓе се жедни за храната во која тие навистина уживаат, додека други сакаат одредени намирници, бидејќи нив...

Прочитајте повеќе

2 Соборци кои ја Убиваат Настинката во 2 дена

Дали знаевте дека со само два потези и со само две кључни, едноставни и здрави состојки, можете да се ослободите од настинката во само два дена? Решението се крие во вашата кујна и време е да го испро...

Прочитајте повеќе

Болки во коленото

Повеќето луѓе повремено чувствуваат болки во коленото. Обично овој проблем не се добива со изведување на секојдневни движења и покрети, меѓутоа наглите временски промени, спортските активности кои неп...

Прочитајте повеќе

Како ефективно и здраво да го намалите холестеролот?

Зголеменото ниво на холестерол во крвта не е секогаш поврзанo со зголемената телесна тежинa, велат научниците и додаваат дека процентот на холестерол во крвта може ефикасно да се намали со растителни ...

Прочитајте повеќе

Како да се ослободите од главоболката без апчиња?

Кога ќе ве заболи глава немојте веднаш да посегнувате по апчиња, туку најпрвин пробајте на природен начин да се решите од болката. Спас побарајте во мразотЛадните облоги помагаат на многумина кои бол...

Прочитајте повеќе

„Чај на Бесмртноста“- Комбуха

ИСТОРИЈА НА КОМБУХАТА Потеклото на комбухата се загубило во маглите на времето. Се претпоставува дека оригинално потекнува од Далечниот Исток, најверојатно од Кина каде се консумирала приближно 2000 ...

Прочитајте повеќе

Зошто нема човек кој што не го болат нозете?

Научниците откриваат дека скоро и да нема човек кој не страда од болки во нозете. Тие велат дека под болка подразбираат и обичен замор, исчашувања и проширени вени. Нозете нè болат почесто отк...

Прочитајте повеќе

Регулирање на Инсулинот

Инсулионот е клучниот хормон во нашето тело, чија функција е регулирање и одржување на нивото на шеќерот во крвта. Колку што е добра работа лачењето на инсулинот веднаш после тренинг,за добивање и гр...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter