Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Медицина : Исхрана за Имунитет

2 Соборци кои ја Убиваат Настинката во 2 дена

Дали знаевте дека со само два потези и со само две кључни, едноставни и здрави состојки, можете да се ослободите од настинката во само два дена? Решението се крие во вашата кујна и време е да го испро...

Прочитајте повеќе

„Чај на Бесмртноста“- Комбуха

ИСТОРИЈА НА КОМБУХАТА Потеклото на комбухата се загубило во маглите на времето. Се претпоставува дека оригинално потекнува од Далечниот Исток, најверојатно од Кина каде се консумирала приближно 2000 ...

Прочитајте повеќе

Која храна предизвикува, а која смирува главоболка?

Болката може да се јави од разни причини. Можеби предолго сте гледале во компјутерскиот екран, има голема бучава во соседството, ПМС, несоница... За среќа,освен храната која што може да поттикне разво...

Прочитајте повеќе

6 тивки убици на имунитетот

Имунитетот е одбранбен механизам на нашиот организам, а нашето понашање и навики можат многу да му наштетат. Добро размислете за своите секојдневни постапки и откриете ги 6 те тивки убици на имунитето...

Прочитајте повеќе

Антитела од ајкули за справување со ракот

Австралиските научници кои истражуваат што во крвта на ајкулите прави тие да бидат отпорни на рак, добија значителна финансиска поддршка од меѓународен фармацевски гигант. Компанијата Рош ќе го финан...

Прочитајте повеќе

Излечете ја анемијата

Анемијата настанува заради намалување на здравите црвени крвни зрнца (RBC). Првите симптоми на анемија се многу благи. Се манифестира со слабост во видот, брзо замарање. Ако се работи за озбилен облик...

Прочитајте повеќе

Детоксикација на телото

Детоксикација на телото Дали ве прати постојано чуство на замор? Недостаток на енергија...!? Време е за детоксикација на телото. Дали сте знеле дека чистењето на телото може да помогне во обновувањ...

Прочитајте повеќе

Лесни стратегии за зајакнување на имунитетот

Квалитетен сон Најважните работи во поглед на подобрување на работата на имунолошкиот систем се состојат во одмор и мирен сон. Иако постојат варијации од случај до случај, најголемиот дел од експерти...

Прочитајте повеќе

МАТИЧЕН МЛЕЧ

Досега во природата не е пронајдена ниедна материја која содржи толку голем број различни витамини, минерали, аминокиселини, ензими и други состојки и во толкава количина, како што ги има во матичниот...

Прочитајте повеќе

Kозјо млеко

Козјото млеко е еден од најздравите видови храна, особено кога станува збор за млечни производи. Својата хемиска структура е неверојатно слична на мајчиното млеко. Козјо млеко може да послужи како при...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter Valid XHTML 1.0 Transitional