Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Пилав од нелупен ориз


                        

                                     (за 4 лица)

     Потребно:

1шолја нелупен ориз

2 шолји сок од домат

½ шолја исечкан кромид

½ шолја исечкан керевис

¼ шолја исечкана пиперка

1 кафено лажиче магдонос (ситно исечкан, можи и сушен)

½ кафено лажиче чили

Малку бибер

Маслиново масло 

Подготовка:

Се пропржува оризот на тивок оган. Потоа се додава сокот од доматот и се останато. Се вари на тивок оган покриено од 35-40 минути,додека течноста не испари.

 

Продавници за здрава био храна, храна за спортисти, суплементи, професионална фитнес и кардио опрема, домашна фитнес и кардио опрема, опрема за бокс, професионални и домашни анализатори на тело и ваги, фитнес облека, аксесоари :

 

Продавница “ Гладијатори  1“   Далматинска 8   Битола  047/241 588  071/309 454

Продавница “ Гладијатори 2 “  Васко Карангелевски 60-1/4 Битола   047/252 109  071/309 459

Продавница и Фитнес  Центар“ Гладијатори 3 Битола П.П.Његош бб  Битола 047/242 499  071/309 652

Продавница “ Гладијатори 4 “  Ѓуро Ѓаковиќ  18/4  Скопје   02/60 90 440  072/274 259

Tyxo.bg counter