Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Пролетна салата со моркови

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

500 грама млад морков

4 млади кромидчиња

Лажичка ладно цедено маслиново масло

2 лажички вински оцет

Kафеав шеќер

Чешне ситно исечкан лук

Лажичка рендан џумбир

Лажичка мед

Сол и бибер по вкус

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Младиот морков исечкајте го или изрендајте го. Во поголем сад измешајте ги морковот и ситно сечканиот млад кромид. Во помал сад измешајте ги маслиновото масло, винскиот оцет, исечканиот или истолчен лук, шеќерот и џумбирот. Почекајте 15 минути и во смесата додадете го медот и добро измешајте. Со подготвениот сос прелијте ги морковите и младиот кромид, посолете, ставете бибер и добро измешајте.

Салатата поклопете ја и ставете ја во фрижидер околку 20 минути пред да ја сервирате.

Продавници за здрава био храна, храна за спортисти, суплементи, професионална фитнес и кардио опрема, домашна фитнес и кардио опрема, опрема за бокс, професионални и домашни анализатори на тело и ваги, фитнес облека, аксесоари :

 

Продавница “ Гладијатори  1“   Далматинска 8   Битола  047/241 588  071/309 454

Продавница “ Гладијатори 2 “  Васко Карангелевски 60-1/4 Битола   047/252 109  071/309 459

Продавница и Фитнес  Центар“ Гладијатори 3 Битола П.П.Његош бб  Битола 047/242 499  071/309 652

Продавница “ Гладијатори 4 “  Ѓуро Ѓаковиќ  18/4  Скопје   02/60 90 440  072/274 259

Tyxo.bg counter