Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Рецепти за убавина од Вашата кујна

Порано жените не морале да одат во wellness центри, но тие сигурно се грижеле за својот изглед и на многу поедноставен и природен начин. Ви откриваме некои тајни формули за убавината, кои состојки можете да ги најдете во вашата кујна.

1. Млеко + кафеав шеќер = Пилинг за тело

До мека мека и кадифена кожа ќе дојдеде со едноставен пилинг. Во цел за вашата кожа да е сепак нежна и мека третирајте ја со пилинг за да ги отстраните мртвите клетки на кожата. Промешајте 100 грама кафеав шеќер во чаша млеко и  добиете најдобра смеса за пилинг.

2. Јогурт + мед = мелем против црвенило на лицетоАко црвенилото на лицето ви претставува проблем, измешајте во јогуртот мед и ќе направите одличен маска за лице. Нанесете ја и држете ја 10 минути, а потоа исплакнете го лицето и црвенилото ќе исчезне.

3. Шафраново масло + масло (обично ) = за обновување на темете на главата

Наместо шафраново масло, исто така можете да користите чичково масло. Промешајте го со сончогледово масло и тријте го во темете на главата. Оваа лековита напивка ја обновува кожата на темето.

4.Валин +нерафиниран шеќер = пилинг за уста

 

Усните се испукани и не ви помага лабело. Имаме решение! Вазелин во комбинација со нерафиниран шеќер е одличен пилинг за вашите усни. Нанесете го и ќе ги извадете мртвите клетки на кожата.

5. Сол + вода = спреј за коса

Каква  фризура и да направите нема да издржи повеќе од неколку часа. Наместо спреј за коса, се промешува со сол и вода и добивате мешавина со која ќе го добиете најдобро ќе ја  ја зајакнете својата коса.

6. Ружина  вода +  кокосово млеко = релаксирачка бањаСувите  ливчиња од роза, се мијат , ставете ги  на чиста покривка за маса, сушете во сенка и пакувајте ги во платнени кеси. Потоа,користете релаксирачка бања кои ќе ви помогне да го  ослободите  стресот. Наполнете ја  када со топла вода и додадете чаша ливчиња од роза и вода и една чаша кокосово млеко. Релаксирајте се  10-15минути, а потоа истуширајте се со обична вода.

7. Загреано маслиново масло+ камилица  = третман за коса пред перењеОва е одличен рецепт за оштетена коса. Во загреано маслиново масло, ставете  1 лажица  цвеќе од камилица, а потоа поклопете го и се оставете да отстои 30 минути. Рамномерно ставете ја  на косата, покријте ја со топла крпа и оставете 30 минути. Потоа измијте ја вашата коса.

Продавници за здрава био храна, храна за спортисти, суплементи, професионална фитнес и кардио опрема, домашна фитнес и кардио опрема, опрема за бокс, професионални и домашни анализатори на тело и ваги, фитнес облека, аксесоари :

 

Продавница “ Гладијатори  1“   Далматинска 8   Битола  047/241 588  071/309 454

Продавница “ Гладијатори 2 “  Васко Карангелевски 60-1/4 Битола   047/252 109  071/309 459

Продавница и Фитнес  Центар“ Гладијатори 3 Битола П.П.Његош бб  Битола 047/242 499  071/309 652

Продавница “ Гладијатори 4 “  Ѓуро Ѓаковиќ  18/4  Скопје   02/60 90 440  072/274 259

Tyxo.bg counter