100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Чај за искашлување

Потребни состојки:

- 1 главица кромид

- 3-4 лажици мед

- сок од цеден лимон

Начин на подготовка:

Се сецка главицата кромид на ситни парчиња, па му се додава медот и се промешува се додека не се добие хомогена смеса. Вака приготвената смеса се остава да отстои се додека не испушти течност, ја цедите течноста па му се додава малку сок од лимон.

Начин на дозирање: 

Се зема со лажица се додека чувствувате потреба, нема ограничување на времето ниту на дозата.

Tyxo.bg counter