Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Чистење - Детоксикација на телото

Постојано ви се спие, чувствувате замор, имате недостаток на енергија?

Време е за чистење на телото!

Само треба да се посвети малку време и напор за да добиете одлични резултати.
Дали знаевте дека чистење може да помогне во обновување на енергија на телото и подобрување на здравјето?

Нашето тело е презаситено со тешка и нездрава храна, како да е тоа малку, мора да ги елиминира пестицидите, загадувачите и токсични материи кои влегуваат во нашето тело на најразлични начини. Додадете стрес, премногу брзо темпо на живот и недостаток на вежбање. Сето ова може да го совладее и ослабне телото што доведува до негово неправилно функционирање. Симптоми, како што се замор и поспаност, а подоцна и поголеми проблеми како што се депресија, предвремено стареење и болест се аларм дека треба да се превземе нешто. Тука настапува чистењето. Детоксикација, или чистење на телото, му помага на вашето тело да ја воспостави одново природната рамнотежа. Многу луѓе сведочат дека тие го употребуваат чистењето за да им помогне во обновување на енергија, концентрација и позитивниот став.

Ако сте уморни и имаат слаба концентрација на вашето тело веројатно му треба чистење.

Други симптоми за вишок на токсини во вашето тело: 

предвремено стареење,

константен замор,

прекумерна тежина или губење на тежината,

подуеност во стомакот и гасови,

слаба меморија,

депресија,

непријатен мирис на телото,

проблеми со кожата,

алергија,

главоболка.

Чистење на телото може да се направи кога и да ви треба, најдобро време е пролет и лето. По долга зима, кога во исхраната недостасува свеж зеленчук и овошје, пролетта е време за чистење на телото и полнење  со витамини и минерали.

Основни принципи :

внесете повеќе течности

избегнувајте кафе, алкохол, чоколада,

јадете повеќе зеленчук и овошје,

преферирајте вегетаријанска исхрана,

Избегнувајте рафиниран масла, бел шеќер, брашно, тестенини, ориз, компири, соја, маргарин и брза храна

јадете лесна храна - супи, парен зеленчук, итн,

ограничете ги млечните производи, исфрлете го сирењето,

ако е можно, користете органски одгледувана храна,

за време на чистењето не смеете прекумерно да вежбате, се препорачува јога и медитација, сауна, топли бањи и избегнување на стрес,

пијте билни чаеви за дополнитено чистење на телото.

После третманот очекувајте и намалена нелесна тежина.

Tyxo.bg counter