Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

2 Соборци кои ја Убиваат Настинката во 2 дена

Дали знаевте дека со само два потези и со само две кључни, едноставни и здрави состојки, можете да се ослободите од настинката во само два дена? Решението се крие во вашата кујна и време е да го испробате овој едноставен и вкусен рецепт.

 

Медот и Циметот се одлични соборци против настинката!


Продавница и Фитнес Центар – Гладијатори 3 – ул. П.П. Његош бб (во улицата на Ѕвончарите) Битола тел: 047 242499 моб: 071309652


Благодетите од медот ви се добро познати, додека циметот се смета за еден од најздравите зачини. Но комбинацијата на овие две состојки е навистина бобастична, особено кога станува збор за настинка.

 

Рецептот како напиток кој ви го представуваме, го зајакнува имунитетот и помага при умор, хронично кашлање и настинка, ја негува слузницата и ги чисти синусите. Двете состојки делуваат антивирусно, антибактериски и против воспаление, како и против разни облици на габични инфекции.

 

 

Состојки:

1 лажица мед

2 лажички цимет во прав

 

Приготвување:

Во еден децилитар млака вода промешајте го медот и циметот, целата смеса мешајте ја се додека медот не се растопи. Напитокот пиете го два пати дневно, за подобри резултати конзумирајте го три дена по ред.

 

Напомена!

За уште поголеми и по трајни резултати оваа комбинација од мед и цимет, промешајте ја во предходно припремен чај кој е разладен до степен на млакост, одност да можете да го задржите прстот во него. Пример за чај: Ехинацеја, камилица, зелен или коприва.

 

На здравје!


Продавница Гладијатори 1 – ул. Далматинска бр.8 (Стара Чаршија) Битола тел: 047 241588 моб: 071 309454

Продавница Гладијатори 2 – ул. Васко Карангелевски бр. 60-1/4 (Градски Реонски Пазар) Битола тел: 047 252109 моб: 071 309459

Продавница и Фитнес Центар – Гладијатори 3 – ул. П.П. Његош бб (во улицата на Ѕвончарите) Битола тел: 047 242499 моб: 071309652


Продавница Гладијатори СКОПЈЕ – ул. Ѓуро Ѓаковиќ бр. 18/4 (спроти Грчка Амбасада) Скопје тел: 02 6090440 моб: 072 274259

Tyxo.bg counter