Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Статии за спортот

Четирите шеќери

Глукозата е шеќер во крвта, и декстроза е името дадено на гликоза произведена од пченка. Биохемиски тие се идентични. Фруктоза е главен шеќер во овошјето. Во овошјето, не покренува никакви проблеми, ...

Прочитајте повеќе

Најдобра храна за физички активните

За личностите кои секојдневно се занимаваат со физичка активност, храната претставува повеќе од задоволување на чувството на глад. Таа треба да помага во изградбата на мускулната маса, а истовремено и...

Прочитајте повеќе

8 најздрави намирници за појадок

Ако имате дилема што да изедете наутро, ова се осумте намирници со кои е најздраво да го почнете денот. 1.Јајца Јајцата содржат 13 есенцијални хранливи материи, вклучувајќи протеини. Истражувањата п...

Прочитајте повеќе

НАРОДНИ РЕЦЕПТИ ЗА ОДСТРАНУВАЊЕ НА ТЕМНИТЕ КРУГОВИ ОКОЛУ ОЧИТЕ

Темните кругови околу очите се секојдневен проблем за голем дел од жените. Меѓутоа за среќа, дури и веќе да се појавиле во денешно време можете успешно да се преборите со нив и лесно да ги одстраните....

Прочитајте повеќе

Разубавување со јагоди: 6 рецепти за секоја жена

Јагодите не се само вкусен десерт кој со задоволство си го дозволуваме, туку се и многу корисни за нашето здравје. Изобилуваат со витамин Ц, железо, фолна киселина, цинк...Освен тоа што се богати со а...

Прочитајте повеќе

Како до Совршено Тело до почетокот на Летото

Тајната за прекрасно тело се крие во истрајноста и дисциплината. Поради тоа доколку сакате да постигнете прекрасна фигура, потребна ви е мотивација и искрена желба за губење на килограмите. Здрава исх...

Прочитајте повеќе

Мај е рај: Месец за суперхрана во нашата чинија

Пролетта е во полна замав и во понуда имаме сè повеќе овошје и зеленчук. Убавите мајски денови се тука и време е да ги посетите пазарите. Свежите плодови во пролет се најдобар сојузник на ваше...

Прочитајте повеќе

Уништете ги Мастите Вежбајќи на Подвижна Трака 2

Извадете ги своите празнични насобрани масти со оваа брза, забавна и делотворни вежби на трака за трчање. Започнете го летото упорно и брзо прифаќајки ја траката за трчање. Гладијатори 3 - Фитнес ...

Прочитајте повеќе

Совршена диета со домати: 3 килограми во само 5 дена?!

Без разлика дали го јадете свеж, во супа, салата или вариво, не можете да згрешите бидејќи е хранлив, вкусен и има малку калории. Поради тоа американските експерти направија диета која се базира на ов...

Прочитајте повеќе

Која е храната на иднината?

Се прашувате што сè ќе се најде на вашата чинија во следните 10 или пак 15 години? Страната на славниот Мехмед Оз ни ги открива 5-те типови храна кои наскоро ќе станат дел од нашата секојдневна...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter