Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Статии за спортот

Уништете ги Мастите Вежбајќи на Подвижна Трака

Извадете ги своите празнични насобрани масти со оваа брза, забавна и делотворни вежби на трака за трчање. Започнете го летото упорно и брзо прифаќајки ја траката за трчање. Гладијатори 3 - Фитнес Ц...

Прочитајте повеќе

6 најчести „саботери“ на диетите

Се обидувате да бидете дисциплинирани и да одржувате здрава и урамнотежена исхрана. Во суштина тоа ви успева, но секогаш на патот на вашата силна волја и решителност се испречуваат „саботери&ldq...

Прочитајте повеќе

Спартански Систем на Тренирање – „300“

Овој систем на тренирање можеби ќе ви изгледа необичен, но токму тој систем го тренирале глумците пред снимањето на филмот „300“, ова го изјавува тренерот на глумците – Mark Twight. ...

Прочитајте повеќе

Вежби Против Целулит

Целулитот е состојка која наликува на кора од портокал, најчесто ја наоѓаме на бутините, стомакот и задникот. Целулит е всушност убав збор за насобраното сало кое се насобрало во врзни ткива под кожат...

Прочитајте повеќе

ТРИДНЕВНАТА ДИЕТА КОЈА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ОСЛАБЕТЕ 4,5 КИЛОГРАМИ

Ова е уште една хит диета која постои од 1985 година и ден денеска кружи по интернетот. Тродневната диета има строг режим до која мора да се придржувате. Мора да јадете секој ден во исто време. Потоа...

Прочитајте повеќе

Кое овошје и зеленчук е најмалку загадено?

Секојдневно слушаме како загаденоста во светот расте. Сè повеќе слушаме за штетните и загадените овошја и зеленчуци, кои некако го наоѓаат патот до нашата трпеза. Поради тоа познатата The Envir...

Прочитајте повеќе

Сурутка: За здрав стомак и здраво тело

Имате намален имунитет и проблеми со стомакот? Напијте се малку сурутка! Сурутката претставува нус производ при производство на сирење и е намирница број еден која ја препорачуваат многу лекари и нут...

Прочитајте повеќе

Слабеење со зачини

Треба да симнете килограми, но не сте приврзаници на гладувањето и диети! Добра вест: тоа не е проблем, зачините ви доаѓаат на помош. Канелата го намалува гладот Канелата е идеална за љубителите н...

Прочитајте повеќе

Кои благодети морате да ги искористите во април?

Секој добар нутриционист ќе ве советува да јадете сезонско овошје и зеленчук ако сакате да бидете здрави и витки. Овој месец никако не смеете да ги пропуштите аспарагусот, кромидот, руколата... Додек...

Прочитајте повеќе

Растегнување за флексибилност

Рстегнувањето дава поголем радиус на движење на мускулатурата и обезбедува дополнителна флексибилност. Ако редовно вклучувате вежби за истегнување, флексибилноста ќе се подобрува постојано, и ќе может...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter