Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Статии за спортот

Магдонос

Постојат повеќе од 30 видови на магдонос, но на нашите пазари најчести се видот со кадрав лист и посаркастични италијански, или видот со рамен лист. Оној со рамен лист има повеќе вкус и мирис за разли...

Прочитајте повеќе

Аронија за енергија

Аронија бобинките се слични по големина на боровинки и се со темно виолетова боја. А делку познато е дека хранта со многу интензивна боја содржи исклучително високо ниво на биолошки активни соединениј...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СО СОК ОД ГРЕЈПФРУТ – 23 КГ ЗА 2 МЕСЕЦИ!!!

ДИЕТАТА СО СОК ОД ГРЕЈПФРУТ ГАРАНЦИЈА: ЗА 2 МЕСЕЦИ ТРЕБА ДА ОСЛАБНЕТЕ 23 КГ! ПРАВИЛА: Треба да се пијат по 8 чаши свежо цеден сок од грејпфрут секојдневно. 250 мл по 8 или вкупно 2 литри сок дневно...

Прочитајте повеќе

Карфиолот е моќен борец против ракот

Докажано е дека карфиолот, освен што има хранлива вредност, може да го детоксицира нашиот систем и да го зајакне имунолошкиоот систем на организмот. Различните состојки присутни во карфиолот се многу ...

Прочитајте повеќе

Најдобрите предлози за појадок

Какво расположение ќе ве следи во текот на целиот ден зависи од тоа што сте јаделе, поточно од тоа што сте појадувале. Добриот појадок може да влијае позитивно на вашето здравје, а неразумниот избор с...

Прочитајте повеќе

Што сè му пречи на вашето срце

Дали знаете дека дебелеењето е лошо за вашето срце дури и ако немате прекумерна тежина? Имено, шансите да добиете срцев удар се зголемуваат не само со годините, туку и со зголемување на индексот на те...

Прочитајте повеќе

Витко тело со помош на вода

Водeните диети се стекнаа со популарност во последно време. Водените диети обично се состојат од користење на вода како главна доза течност за губење на тежина. Постојат неколку различни типови на дие...

Прочитајте повеќе

БРАЗИЛСКО ЧУДО - ТРЕНИНГ ПРОГРАМА на LARISSA REIS

Larissa Reis е една од најпопуларните фитнес модели. Со својата фигура ги плени машките погледи, додека жените и оддаваат почит. Во целост ви го представуваме нејзиниот тренинг систем кој можете да го...

Прочитајте повеќе

Научно докажани начини да го забрзате метаболизмот

Калориите кои ги внесуваме преку храната и течностите, нашиот метаболизам ги претвора во енергија. Дебелината, полот и возраста се фактори кои влијаат врз врз него, но постојат начини на кои и самите ...

Прочитајте повеќе

Post Detox Исхрана

Има многу за планирање што оди во самата Detox диета. Која програма ќе се следи? Кога ќе почнете? Колку долго ќе трае? Кои намирници да се купат и искушенија да се скријат (заклучете ги колачињата). Д...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter