Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Статии за спортот

Што треба да јадете за да го подобрите имунитетот?

Променливото време и ослабениот имунитет си го прават своето, па сакале или не лесно може да се разболите или пак да закачите некоја лоша настинка. Спречете го проблемот пред да настане, консумирајќи ...

Прочитајте повеќе

Што да јадете пред и после тренинг

Така ќе го извлечете максимумот за вашето тело Колку често сте размислувале, што точно да каснете пред тренинг? И дали тоа што го конзумирате е соодветна храна, која ќе го наполни вашето тело со енер...

Прочитајте повеќе

КОЛКУ И ШТО ДА ЈАДЕМЕ ЗА ДА СМЕ ВО ТОП ФОРМА?

Пред 20 години просечните порции храна за половина помалку калории отколку денес. Во последните неколку десeтлетија, големината на порцијата со храна драстично се зголемила. За жал зголемен е и проце...

Прочитајте повеќе

6 совети за " поздраво " кафе

Кафето е пијалак без кој речиси и не е возможно да се започне денот, па кога веќе го пиеме во повеќе наврати во текот на денот, би било добро да знаеме како да го извлечеме најдоброто од него. #1 Кон...

Прочитајте повеќе

Чистење - Детоксикација на телото

Постојано ви се спие, чувствувате замор, имате недостаток на енергија? Време е за чистење на телото! Само треба да се посвети малку време и напор за да добиете одлични резултати.Дали знаевте дека чи...

Прочитајте повеќе

Храна на месецот: Киви

Ова мало зелено овошје кое потекнува од Кина има повеќе витамин C од портокалите и му помага на вашиот организам да остане здрав. Едно киви на ден е сосема доволно за да го зајакнете имунолошкиот сист...

Прочитајте повеќе

Еве зошто е добро да јадеме јаболка секој ден

Јаболката се богати со растителни влакна и бараат доста џвакање, што не е случај со останатите намирници, па на организмот му пружаат прилика да се запре кога е сит. Ова овошје е идеална ужинка која г...

Прочитајте повеќе

Алкална детоксикација

Алкална исхрана може да се постигне со намалување на износот на кисела храна и зголемување на износот на алкална храна која се јаде. Треба да се исфрлат, колку што е можно повеќе, сите животински прот...

Прочитајте повеќе

Внесувате ли доволно витамини и минерали?

Уморни сте? Се чувствувате прекршено, а кожата ви е сува? Можеби на вашиот организам му недостасуваат важни хранливи состојки. Иако ги следиме советите за здрава исхрана, научниците сугерираат дека н...

Прочитајте повеќе

Најосновни вежби за мускулест Задник - ЖЕНИ (5)

Девојки! Сите знаеме дека некои природно добиваат прекрасен задник, додека други со години се мачат за да постигнат нормален облик за на плажа. Задникот е најпривлечниот дел од женското тело. Еве ви н...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter