Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Статии за спортот

Камилицата е лек за сè

Ретко да има кујна во која не може да се најде барем една кутија во која се чуваат сушени цветови од нежното растение кои расте на нашите простори. Сепак, малкумина знаат колку навистина камилицата е ...

Прочитајте повеќе

Најосновни вежби за мускулест Задник - ЖЕНИ (4)

Девојки! Сите знаеме дека некои природно добиваат прекрасен задник, додека други со години се мачат за да постигнат нормален облик за на плажа. Задникот е најпривлечниот дел од женското тело. Еве ви н...

Прочитајте повеќе

Најосновни вежби за мускулест Задник - ЖЕНИ (3)

Девојки! Сите знаеме дека некои природно добиваат прекрасен задник, додека други со години се мачат за да постигнат нормален облик за на плажа. Задникот е најпривлечниот дел од женското тело. Еве ви н...

Прочитајте повеќе

Комплетно активирање на глутеусот

Истегнување на бутините Наизменично изведување на секоја нога Лежечки мост Го подигаме телото нагоре, па се спуштаме во лежечка положба Четириножно истегнување на бутините Ја кревате ногата...

Прочитајте повеќе

Нутритивна вредност на зеленчукот

Зеленчукот се јаде на различни начини, како дел од главните оброци и како ужина. Хранливата содржина на зеленчук значително се разликува, иако генерално содржи малку протеини и масти како и различни п...

Прочитајте повеќе

Најосновни вежби за мускулест Задник - ЖЕНИ (2)

Девојки! Сите знаеме дека некои природно добиваат прекрасен задник, додека други со години се мачат за да постигнат нормален облик за на плажа. Задникот е најпривлечниот дел од женското тело. Еве ви н...

Прочитајте повеќе

Најосновни вежби за мускулест Задник - ЖЕНИ

Девојки! Сите знаеме дека некои природно добиваат прекрасен задник, додека други со години се мачат за да постигнат нормален облик за на плажа. Задникот е најпривлечниот дел од женското тело. Еве ви н...

Прочитајте повеќе

13 причини, зошто да јадеме семе од Чиа секојдневно

1. Семето до чиа не содржи глутен 2. Тоа е извор на диетални влакна, што го прави одлично за варење и помага во варењто на храната воопшто 3. Содржи 20% омега 3 АЛА, што го прави супер храна за мозо...

Прочитајте повеќе

Најдобра Вежба за Стомачни Мускули?

Не постои само една единствена вежба за стомачни мускули, а стомачните вежби едноставно не му одговараат на сите луѓе подеднакво. Исто така не им одговара на сите ниту вежбата за стомачни мускули со п...

Прочитајте повеќе

Вкусни пијалоци кои го зајакнуваат имунитетот

Иако сезоната на грипови е при крај, нема да е лошо повторно да се потсетите кои се магичните напивки кои можат да ви гарантираат дека ќе се спасите од грип и кашлица. Според испитувањата овие здрави...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter