Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Big Zone Black Bulldog 1250 гр.

Big Zone Black Bulldog 1250 гр.
Big Zone

Black Bulldog 1250 гр.

нема во моментот

Информација за производот: Big Zone Black Bulldog 1250 гр.

Многу ефикасен производ, во согласност со последните научни истражувања, изработен така што да се обезбедува со секоја доза есенцијални аминокиселини, вклучувајќи ги и ВСАА, брзи активни јаглехидрати и максимум сила и енергија. Како може да се постигне тоа? Овај додаток на исхраната содржи уникатен комплекс од KreAlkalyn, аргинин, таурин и кофеин. Ова е моќна комбинација од клучни хранливи материи, кој дава  максимални резултати и економски развој. А заедно со тоа и 20 грама протеин од сурутка  Хидролизиран  и Изолат за моментално апсорпција. Така мускулите Ви се  опремени со неопходните елементи. Сето ова гарантира импресивен изглед и вистински трајни резултати!

Состав:

Анализa

 во 100 гр.

% RDA

Енергија

1414 kj (338 kacl)

 

Протеини

24гр.

 

BCAA's

3,2гр.

 

Јагленихидрати

54,6гр.

 

Шеќер

28,7гр.

 

Масти

0,2 гр.

 

Незаситени масти киселини

< 0,1 гр.

 

Фибри

0,2 гр.

 

Natrium

0,05 гр.

300

Vitamin C

90,0 мг.

150

Niacin

27,0 мг.

 

Vitamin E

15,0 мг.

150

Пантотенинска  киселина

9,0 мг.

150

Vitamin B 6

3,0 мг.

150

Vitamin B 1

2,1 мг.

150

Vitamin B 2

2,4 мг.

150

Folsäure

300 мг.

150

Biotin

0,23 мг.

150

Vitamin B 12

1,5 мг.

150

Kre-Alkalyn

5000 мг.

 

Taurin

2000mg

 

Koffein

330 мг.

 

Inositol

20,0 мг.

 

 

 

 

Magnesium

386 мг.

129

Arginin

9390 мг.

 

Maltodextrin-Mischung (28,9 % - davon 7,0 % langkettiges Maltodextrin mit verzögerter Energiefreisetzung), Dextrose (25,0 %), Molkeneiweiß-Isolat (15,0 %) (enthält Soja-Lecithin), L-Arginin, Säuerungsmittel Citronensäure und Äpfelsäure, Kre-Alkalyn (gepuffertes Kreatin) (5,0 %), Taurin (2,0 %), Aroma, Molkeneiweißhydrolysat (1,0 %), Magnesiumcarbonat, Magnesiumdicitrat, L-Tyrosin, Koffein (0,3 %), Verdickungsmittel E 407, Süßstoffe (Natriumcyclamat, Saccharin, Sucralose), Emulgator E 471, Inositol, Farbstoffe Rote Bete und Beta-Carotin, Vitamin C, Niacin, Vitamin E, Pantothensäure, Vitamin B6, Vitamin B2, Vitamin B1, Folsäure, Biotin, Vitamin B12.

Analyse

pro 100 g

%RDA*

pro Portion**

%RDA*

physiologischer Brennwert

1414 kJ

 

849 kJ

 
 

(338 kcal)

 

(203 kcal)

 

Eiweiss

23,7 g

 

14,2 g

 

- davon BCAAs***

3,2 g

 

1,9 g

 

Kohlenhydrate

54,6 g

 

32,8 g

 

- davon Zucker

28,7 g

 

17,2 g

 

Fett

0,2 g

 

0,1 g

 

- davon gesättigte Fettsäuren

< 0,1 g

 

< 0,1 g

 

Ballaststoffe

0,2 g

 

0,1 g

 

Natrium

0,049 g

 

0,029 g

 
         

Vitamin C

90,0 mg

150

54,0 mg

90

Niacin

27,0 mg

150

16,2 mg

90

Vitamin E

15,0 mg

150

9,0 mg

90

Pantothensäure

9,0 mg

150

5,4 mg

90

Vitamin B6

3,0 mg

150

1,8 mg

90

Vitamin B2 

2,4 mg

150

1,44 mg

90

Vitamin B1 

2,1 mg

150

1,26 mg

90

Folsäure

300 µg

150

180 µg

90

Biotin

0,225 mg

150

0,135 mg

90

Vitamin B12

1,5 µg

150

0,9 µg

90

Kre-Alkalyn

5000 mg

 

3000 mg

 

Taurin

2000 mg

 

1200 mg

 

Koffein

330 mg

 

198 mg

 

Inositol

20,0 mg

 

12,0 mg

 

Magnesium

386 mg

129

232 mg

77

Gehalt zugesetzter Aminosäuren

       

L-Arginin

9000 mg

 

5400 mg

 

L-Tyrosin

800 mg

 

480 mg

 

*RDA = % der empfohlenen Tagesdosis

       

**60 g + 600 ml Wasser

       

***BCAAs = branched chain amino acids (verzweigtkettige Aminosäuren (L-Isoleucin, L-Leucin, L-Valin)) 

Употреба:

60 грама  (3 преполни  лажици) се мешаат со 600 мл вода. За подобри резултати конзумирајте го пред тренинг.

Tyxo.bg counter