Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

BioTech USA Mens Ultra Nourish Hair 90 таблети

BioTech USA Mens Ultra Nourish Hair 90 таблети
BioTech USA

Mens Ultra Nourish Hair 90 таблети

нема во моментот

Информација за производот: BioTech USA Mens Ultra Nourish Hair 90 таблети

Mens Ultra Nourish Hair содржи богатство од билки и овошни екстракти, аминокиселини, витамини и минерали кои придонесуваат  за здрава и убава коса. Овој производ ја стабилизира и заздравува структурата и коренот на косата и го спречува губење на косата.
- дава сјај и убавина на косата
- Има антиоксидативно делување.

Состав:

Доза: 2 таблети

Доза во паковање:   45

 

Витамин А

 

1000 IU

Витамин Ц

 

30 мг.

Битамин Б12

 

6 мцг.

Витамин Е

10IU

Тиамин

 

1,5 мг.

Рибофлавин

 

1,7 мг.

Ниацин

 

25 мг.

Фолна киселина

 

400 мцг.

Биотин

 

20000 мцг.

Пантотенинска киселина

 

50 мг.

Јод

 

50 мцг.

Цинк

 

15 мг.

Бакар

 

1 мг.

Л-Цистин

 

100 мг.

Холин

 

250 мцг.

Инозитол

 

5 мцг.

Hydrolyzed Gelatin 

 

25 мг.

Natural Amino Acid Complex 

 

50 мг.

Cayenne Pepper
Proprietary Herbal Blend

 

 

10  мг.

20 мг.

Употреба:

Се земаат по две таблети на ден.

Tyxo.bg counter