100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

BioTech USA One A Day 100 таблети

BioTech USA One A Day 100 таблети
BioTech USA

One A Day 100 таблети

нема во моментот

Информација за производот: BioTech USA One A Day 100 таблети

Модерните навики  во денешно време ги направија витамините најпопуларни суплементи. Поради се повеќе намалениот внес  на свежо овошје и зеленчук во нашето мени,  користењето  на мултивитамински производи добива се поголема важност за одржување на здравјето и оптимално водење на сите животни процеси во организмот. ONE-A-DAY ќе ви помогне да го балансирате вашиот режим на исхрана како би се конзумирале  сите есенцијални витамини и минерали. ONE-A-DAY е за секој кој не сака да има недостаток на витамини и минерали. 
Количеството на витамините во ONE-A-DAY ги покрива целосно препорачаните стандарди за 2000 килокалории  во исхраната. Тоа значи дека ONE-A-DAY  ги обезбедува сите витамини во такви количини во кој  организмот  може да ги апсорбира целосно. Ако немате потреба од повисоки дози, не претерувајте со витамините - во овој случај повеќе не значи подобро. Телото ќе "внесе" колку му треба, а вишокот кој нема да е потребен ќе се  исфрли од телото.

Состав:

Доза:  1 таблета

Дози во паковање:    100

 

Витамин А

 

5500 IU

Витамин Ц

 

120 мг.

Витамин Д

 

400 IU

Витамин Е

 

30 IU

Тиамин

 

3 мг.

Рибофлавин

 

3 мг.

Ниацин

 

30 мг.

Витамин Б6

 

3 мг.

Фолна киселина

 

400 мцг.

Витамин Б12

 

9 мцг.

Биотин

 

150 мцг.

Пантотенинска киселина

 

10 мг.

Калциум

 

40 мг.

Железо

 

27 мг.

Фосфор

 

39 мг.

Јод

 

150 мцг.

Магнезиум

 

100 мг.

Цинк

 

15 мг.

Селениум

 

10 мцг.

Манган

 

5 мг.

Хромиум

 

15 мцг.

Молибден

 

15 мцг.

Потасиум

 

21 мг.

Употреба:

Еднаш на ден по една таблета, после доручек.

Tyxo.bg counter