Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

BioTech USA Women's Hair, Skin & Nails Formula 60 таблети

BioTech USA Women's Hair, Skin & Nails Formula 60 таблети
BioTech USA

Women's Hair, Skin & Nails Formula 60 таблети

нема во моментот

Информација за производот: BioTech USA Women's Hair, Skin & Nails Formula 60 таблети

Формула за коса, кожа и нокти.
Специјализирана формула која во составот содржи материи кои се наоѓаат во косата, кожата и ноктите. 2500 мг. биотонин помагаат да ја одржуваат негата на кожата, косата и ноктите.  Витамин Ц помага да се заштити телото од разурнувачкиот ефект на слободните радикали, како и за реконструкцијата на колагенот. Витамин Е исто така, има антиоксидативно дејство. Horserail rush е природна растение кое дејствува позитивно врз 'рскавицата, ноктите и косата. Желатин и MSM се основни состојки на колаген.Како резултат ќе имате убава и сјајна коса, мека кожа и здрави нокти. 

 

 

Состав:

 

Доза:2 таблети

Доза во паковање:  30

 

Витамин А

 

5000 IU

Витамин Ц

 

120 мг.

Витамин Д

 

200IU

Витамин Е

60IU

Тиамин

 

1,5 мг.

Рибофлавин

 

1,7 мг.

Ниацин

 

20 мг.

Фолна киселина

 

200 мцг.

Биотин

 

2500 мцг.

Калциум

 

200 мг.

Фосфор

 

100 мг.

Цинк

 

15 мг.

Борон

 

1 мг.

МСМ

 

100 мг.

Hydrolyzed Gelatin

 

100 мг.

Л-Цистин

 

100 мг.

Л-Метионин

 

50 мг.

Horstail Rush Herb

 

2 мг.

Лутеин

 

500 мцг.

Употреба:

Се земаат по две таблети на ден.

Tyxo.bg counter