Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Gaspari Nutrition SuperPump 250 800 гр.

Gaspari Nutrition SuperPump 250 800 гр.
Gaspari Nutrition

SuperPump 250 800 гр.

нема во моментот

Информација за производот: Gaspari Nutrition SuperPump 250 800 гр.

SuperPump250 еден од најпродаваните и најпознатите  додатоци. SuperPump 250 двапати беше тестиран во независни лаборатории и тестовите покажаа дека конзумирањето на само еден дозер  доведе до три пати поголема мускулна маса на корисниците на овој додаток.
Во текот на истите истражувања се  покажа дека SuperPump 250 го  намалува и спречува формирањето на масните наслаги.
Овој додаток ја зголемува силата, издржливоста и расположението.
Пробајте го SuperPump 250 и веднаш ќе ја забележете разликата затоа што тренингот без него нема да биде како порано. За максимален ефект конзумирајте го  со SizeOn-ом.

Состав:

Доза: 20 гр.

Дози во паковање:  40

 

Енергетска вредност

25 Кcal

 

Maсти

0 гр.

 

Заситени масти

 

0 гр.

Холестерол

 

0 гр.

Вкупно јагленихидрати

 

6 гр.

Диететски влакна

 

0 гр.

Шекер

 

0 гр.

Протеин

 

0 гр.

Витамин Б6

 

25 мг.

Фолат

 

420 мцг.

Витамин Б12

140 мцг.

 

Биотин

Калциум

 

500 мцг

20 мцг.

 

Железо

 

1 гр.

Фосфор

164 мг.

 

Магнезиум

 

92 мцг.

Натриум

150 мг.

 

Калиум

 

90 мг.

SuperPump 250 мешавина

14409 мг.

Meшавина глукоза, kреатин монохидрат, NO2 koмплекс  [L-arginin, L-arginin alfa-ketoglutarat (A-AKG), L-arginin ketoizokaproat (A-KIC)], Guanipro™ (guanidino propionička kiselina), saliciklička kiselina 15%, ekstrakt panax ginseng-a.

 

Anabolic Signaling Complex™:

 

L-tirozin, metilksantini (kafein), NAC (N-acetil-cistein), N-acetil-tirozin, glukuronolakton, ekstrakt оd koren rhodiola rosea-e (standardizovan na 5% ukupnih rozavina), ekstrakt ginko biloba-e.

 

Myogenic Transcription Factor/Agonist™:

 

Taurin, L-leucin, L-glutamin, L-valin, L-izoleucin, L-citrulin AKG, turkesteron (11,20 dihidroksiekdison od  ekstrakt  ajuga turkestanica-e), holin bitartrat.

 

Insulin Secretagogue Complex

 

Indole-3-karbinol, 4-hidroksiizoleucin ( ekstrakta  od seme fenugreek-a), ekstrakt od kora na  cimeta, bacopa monniera.

 

IntraSORB™ brzo apsorbiracka, mio-hidriratiska matrica

 

Kalijum glicerofosfat, magnezijum glicerofosfat, alfa lipoička kiselina, Bioperine

 

Употреба:

Се меша една мерица  (20 гр.) со вода и се користи  30-45 минути пред тренинг.

Tyxo.bg counter