Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Labrada Charge ASF 120 капсули

Labrada Charge ASF 120 капсули
Labrada

Charge ASF 120 капсули

нема во моментот

Информација за производот: Labrada Charge ASF 120 капсули

Катехините  во зелениот  чај делуваат  синергетски со метилксантинитее  од Гуарана и синефринот  од горчлив портокал, што го прави единствен систем за контрола на апетитот, согорување на мастите и зголемување на енергетското нивото , без ефедрин.
Конзумирањето на само две капсули на ден е  она што е потребно за да започне трансформација на нашето тело и постигнување на посакуваната цел- совршено тело. Charge ASF претставува  клучна компонента заедно со тренинингот  и добро балансирана исхрана.
Charge ASF во својата супериорна формула содржи L-тирозин, која помага во обновување на невротрансмитерите  кои влијаат на мобилизација на мастите од клетките.
Charge  дава  најдобри резултати  кога се користи во комбинација со високо протеинска исхрана и диета со умерена доза на јагленохидрати.

Состав:

 

Доза : 2 капсули

Дози во паковање : 60

 

Пантотенска киселина

 

50 мг.

Екстракт од зелен чај

 

200 мг.

Кофеин

 

300 мг.

Пирват

 

100 мг.

Екстракт од корен од бела врба

 

50 мг.

Корен од џумбир

 

10 мг.

Термомешавина

(Л-Тирозин, Л-Карнитин, Нарингин)

340 мг.

Употреба:

Конзумирајте една доза насабајле или 30 мин. пред тренинг.Не земајте повеќе од 4 капсули дневно.

Tyxo.bg counter