Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

MuscleTech Mass-Tech 2,27 кг.

MuscleTech Mass-Tech 2,27 кг.
MuscleTech

Mass-Tech 2,27 кг.

нема во моментот

Информација за производот: MuscleTech Mass-Tech 2,27 кг.

Mass-Tech e  вкусна високо-протеинскa  формула која помага во стекнување на тежина, кој содржи прецизна мешавина на протеини, јагленохидрати и здрави масти. Идеалните  макро-хранливи состојки, кои се наоѓаат во овој производ  се совршени за бодибилдери и други спортисти кои сакаат да  изградат  мускули и да ја зголемуват  силата, без добивање на масти.
Секоја доза на Mass-Tech  содржи 45 грама високо квалитетен протеини, , 150 грама јаглени хидрати и 5 грама влакна, кои  ви обезбедуваат  обновување, одмор, и мускулен раст и сила. Пред сè, ако го земате овој производ  два пати на ден со две чаши обезмастено млеко по порција, Mass-Tech ви нуди неверојатни 2.000 калории дневно кои  ви помогнат да изградите мускули тврди како камен. Овој производ, исто така, вклучува дополнителни состојки како што се Mass -Pro со цел да се забрза дополнително стекнување на тежина. Нема друг производ во светот со таква уникатна комбинација на супстанции, за да се добие маса, како што е Mass-Tech.
Главната цел на Mass-Tech е добивање на неверојатни количини на мускулите! Ова е најдобрата формула за добивање на маса. Вклучете го  овој производ во вашата исхрана и тренинг програма, и дефинитивно ќе биде на добар пат да  добие најголема  можна тежина!

Состав:

Доза: 518 гр.(5 дозни мерици)

Дози во паковање:  10

 

Енергетска вредност

830 Kcal

 

Масти

 

5,5 гр.

Заситени масти

 

3 гр.

Холестерол

 

140 мг.

Вкупно јагленихидрати

 

150 гр.

Диететски влакна

5 гр.

 

Шекер

5 гр.

 

Протеин

 

45 гр.

Витамин А

 

2500 IU

Витамин ЦC

Витамин Д

30 мг.

200 IU

 

Витамин  E

15 IU

 

Tиамин

 

0.75 мг.

Рибофлавин

 

0.85 мг.

Ниацин

 

10 мг.

Витамин Б6

1 мг.

 

Фолна киселина

200 мцг.

 

Витамин Б12

 

3 мцг.

Биотин

 

150 мцг.

Пантотенинска киселина

 

5 мг.

Калциум

 

680 мг.

Фосфор

 

460 мг.

Магнезиум

 

230 мг.

Натриум

 

550 мг.

Калиум

 

600 мг.

Mass-Pro™

Креатин Монохидрат

6,2 гр.

Инулин

 

 

Сончогледово масло

 

 

Масло од ленено семе (Linum

Usitatissimum)

 

Масло од Бораж (Borago Officinalis)

 

 

Л-Глутамин

 

 

Глутамински пептиди

 

 

Л-Леуцин

 

 

Л-Изолеуцин

 

 

Л-Валин

 

 

N-Acetil Cistein

 

 

Aлфа –Лпоева киселина

 

 

(Trigonella Foenum-Graecum) (20% 4-Hidroksiizoleucin)

 

Употреба:

Измешајте  (5 дозни мерици) во  4,5-5 дл. вода и конзумирајте непосредно после тренинг, измеѓу оброк или како замена за оброк, во зависност од потребите.
Tyxo.bg counter