Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

MuscleTech Nitro Amino FX - 385 гр.

MuscleTech Nitro Amino FX - 385 гр.
MuscleTech

Nitro Amino FX - 385 гр.

нема во моментот

Информација за производот: MuscleTech Nitro Amino FX - 385 гр.

Nitro Amino FX ja зголемува  мускулната маса  за само 8 недели

Амино киселините се основни градбени блокови на мускулите и се основа на мускулен раст.

Што е  Nitro Amino FX  ?

-Висок концентрат БЦАА  со витамини и минерали

-13.5 гр. мешавина на амино киселини
-Брза апсорбција на аминокиселините BCAA
-Ултра чист Л-глутамин, L-аргинин и други амино киселини


BCAA се апсолутно најпотребни аминокиселини за зголемување на мускулната маса, кои се исто така есенцијални аминокиселини кои нашето тело не може да ги произведува и затоа тие треба да бидат внесени како додаток во исхраната. Затоа Nitro Amino FX  збогатена со БЦАА  кои  лесно се апсорбираат благодарение на  нано технологија. Мега дози од 13.5 гр. на важни амино киселини ќе се апсорбира брзо низ крвта, а исто така ќе се зголеми мускулната маса и тоа  со 9 пати во само 8 недели. Одлични резултати со само една лажица на ден. Во текот на тешки обуки во 8 недели  да се  добијат до 1,7 килограми телесната маса.

Состав:

 

Доза:  1 мерица (19 гр.)

Дози во паковање:  20

 

Калории

70

Калории од масти

5

Вкупно масти

0,5 гр.

Јагленихидрати

4 гр.

Шекер

0 гр.

Витамин Ц

1000 мг.

Рибофлавин

5 мг.

Витамин Б6

5 мг.

Витамин Б12

12 мцг.

Калциум

12 мг.

Фосфор

36 мг.

Содиум

180 мг.

Потасиум

47 мг.

Употреба:

Измешајте 1 лажичка  со 230 мл. вода и пиете  еднаш во денот. Пијте 8-10 чаши вода на ден..

Tyxo.bg counter