Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

MuscleTech Weight Gainer 2,27 кг.

MuscleTech Weight Gainer 2,27 кг.
MuscleTech

Weight Gainer 2,27 кг.

нема во моментот

Информација за производот: MuscleTech Weight Gainer 2,27 кг.

MuscleTech го создаде производот Weght Gainer Hardcore, кој во својот состав нуди квалитетни калории кои се услов за добивање на чиста мускулна маса без зголемување на масни наслаги.

Овој производ во својот состав содржи идеален сооднос на квалитетни јагленихидрати и високо квалитетни протеини од сурутка.

Weight Gainer Hardcore ги снабдува мускулите со квалитетни јагленихидрати кои се грижат за потполна регенерација  и на Вашето тело  му даваат сила, енергија и го забрзаваат опоравувањето. Во однос на своите претходници е збогатен со AminoBolic Activator , со подобрен вкус и растворливост со постепено ослободување, и делување на Myoplex Original на протеински напиток кој трае и до 8 саати после конзумирањето.

Состав:

 

Доза 150 гр.

 

Калории

580 kcal

Протеин

85 гр.

Вкупно јагленихидрати

29 гр.

Шекер

29 гр.

Масти

4,5 гр.

Диетални влакна

0,5 гр.

Калциум

400 мг.

Железо

1 мг.

Левцин, Л-Глутамин, Л-Валин

1004 мг.

 

 

Употреба:

Две мерици , измешани со 3,5 дл. вода или со вашиот омилен пијалок, конзумирајте ги непосредно после тренинг и две дозни мерици земете ги измеѓу оброк.

Tyxo.bg counter