Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Optimum Nutrition Opti Women 60 таблети

Optimum Nutrition Opti Women 60 таблети
Optimum Nutrition

Opti Women 60 таблети

нема во моментот

Информација за производот: Optimum Nutrition Opti Women 60 таблети

Мултивитамините " Opti Women" обезбедува совршена рамнотежа на витамини, минерали, антиоксиданти, екстракти од растенија како дополнување за женската диета и вежбање. Од животот ке извлечете најмногу ако имате добро здарвје, побрзо размислување и повеќе енергија ако му го пружите на вашето тело сето она што му треба да функционира на оптимално ниво! Не двоумете се да ги набавите " Opti Women" мултивитаминско и мултиминетално надополнување кои го подобруваат животот на илјадници жени секој ден.

Витамини, минерали и други важни хранливи состојки  потребни му се на телото како  основни градежни блокови. Меѓу другото тие допринесуваат нашето енергетско ниво, имунитет, перформанси и целокупната виталност.Opti women е дизајниран како сеопфатен нутрициент  во чие што паковање се содржат 40 активни состојки.

-23 суштински витамини и минерали

-100% железо, цинк и други минерали

-150 гр. на калциум

-17 специјални состојки

Состав:

Доза :2 капсули

Дози во паковање:30

Витамин А

5.000 IU

Витамин Ц

250 мг.          

Витамин Д            

600IU                     

Витамин  Е

100 IU                    

Витамин К

80 мцг.         

Тиамин

 20 мг.           

Рибофлавин

20 мг.            

Ниацин

20 мг.             

Витамин Б6

20мг.            

Фолна киселина

600 мцг.        

Витамин  Б12

100 мцг.        

Биотин

250 мцг.      

Пантотенинска киселина

20 мг.             

Калциум

150 мг.        

Железо

18 мг.             

Јод     

200 мцг.       

Магнезиум 

75 мг.              

Цинк

15 мг.             

Селен

70 мцг.           

Бакар

2 мг.               

Манган

5 мг.              

Хромиум

120 мцг            

Молибден

70 мцг.              

Dong Quai (Angelica sinesis)4:1 Root Extract

80 mg.

Chasterberry  (Vitex agnus-castus) 4:1 Berry Extract

50 mg.

Garcinia Extract

50 mg.

Uva Ursi

50 mg.

Алфа липоична киселина

20 мг.

Butchers Broom, powder (root)

15 mg.

Ostivone

10 mg.

Greap Seed Extract

10 mg.

Deodorized Garlic

10 mg.

Citrus Bioflavonoides

10 mg.

Soy isoflavones

2 mg.

Lycopene

250 mcg.

Lutein

250 mcg.

Alfa-Carotene

93.5 mcg.

Cryptoxanthin

22.8 mcg.

Zeaxanthin

18.7 mcg.

 

 

Други состојки:Калциум фосфат, Желатин, Магнезиум Стеарате, Силика.

Употреба:

Се земат 2 капсули дневно.

Tyxo.bg counter