Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Optimum Nutrition Superior Amino 2222 320 табл.

Optimum Nutrition Superior Amino 2222 320 табл.
Optimum Nutrition

Superior Amino 2222 320 табл.

нема во моментот

Информација за производот: Optimum Nutrition Superior Amino 2222 320 табл.

Таблетите Superior Amino 2222 содржат 2222 милиграма супериорна фармацевска аминокиселина, мешавина која произлегува од концентрирани протеини од сурутка и изолирани протеини од соја со додаден Л-Карнитин и Л-Орнитин. Аминокиселинскиот профил на Superior Amino обезбедува целосно искористување на протеините. Амино киселините се основни градежни елементи на протеините во човечкото тело. Тие играат важна улога за развивањето на мускулите. Спортистите и Бодибилдерите можат да имаат особена корист од додатоците со аминокиселини затоа што помагат во обновувањето, растот и развојот на мускулното ткиво. Исто така играат важна улога во нормализирањето на расположението, концентрацијата, будноста, спиењето и др.

Состав:

Доза 1 таблета

Доза во паковање 325

Калории

10               0

Протеин

2 гр.        

 

 

Типичен аминокиселински профил:

Триптофан

60 мг.

Валин

130 мг.

Треонин

140 мг.

Исолевцин

120 мг.

Левцин

210 мг.

Лизин

170 мг.

Фенилаланин

80 мг.

Метионин

30 мг.

Есенцијални аминокиселини

профил

 

Аргинин

90 мг.

Цистин

10 мг.

Тирозин

60 мг.

Хистидин

40 мг.

Пролин

140 мг.

Глутамат

350 мг.

Не есенцијален аминокиселински профил

 

Орнитин

8 мг.

Аспаратична киселина

240 мг.

Серин

130 мг.

Глицин

80 мг.

Аланин

140 мг.

Карнитин

30 мг.Употреба:

Се консумира по 4 таблети пред и после тренинг.

Tyxo.bg counter