Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Universal Nutrition Animal Omega 30 пак.

Universal Nutrition Animal Omega 30 пак.
Universal Nutrition

Animal Omega 30 пак.

нема во моментот

Информација за производот: Universal Nutrition Animal Omega 30 пак.

Постои класа на масти кои не се само потребни, но се апсолутно есенцијални. Animal Omega на Universal Nutrition ги содржи сите тие неопходни масти. Овој производ е единствен на светот кога станува збор за надополнување со есенцијалните масни киселини.

Состав:

 Доза:1 пакетче

 Доза во паковање:30

Калории

60

Калории од масти

60

Вкупно масти

7 гр.  

Заситени масти

1 гр. 

Полинезаситени масти

2,75 гр.

Холестерол

5 мг. 

Витамин А

2664 IU

Витамин Д

200 IU

Витамин Е

10 IU

Комплекс од Омега 3 масни киселини

4000 мг.

Масло од ленено семе

 

Масло од лосос

 

Масло од црн дроб

 

Масло од харинга

 

Масло од сардина

 

Комплекс од Омега 6 масни киселини

2500 мг.

Масло од шафран

 

Sesamin

 

Омега апсорбирачки комплекс

200 мг.

Лецитин (соев)

 

Л-Карнитин

 

Lipaze Enzyme

 

Употреба:

Употреба:1 пакетче дневно.

Tyxo.bg counter