Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Universal Nutrition Gain Fast 3100 4,54 кг

Universal Nutrition Gain Fast 3100 4,54 кг
Universal Nutrition

Gain Fast 3100 4,54 кг

нема во моментот

Информација за производот: Universal Nutrition Gain Fast 3100 4,54 кг

За да ставите квалитетна мускулна тежина, ви треба многу калории. Gain Fast 3100 NA Univerzal Помага во тоа. За најмногу од нас, натрупување маса е едноставен процес. Јадење од се, повеќе квалитетн протеин, калории од здрава храна и слично. За други, зголемување тежина е тешка работа. Gain Fast 3100 е дизајниран да го наполни вашето тело со 3100 квалитетни калории дневно надополнети со анаболни засилувања, перформансни растенија, ЕФА, дигестивни ензими и мускулни оптимизирачи. Таква формула е достапна само со Gain Fast 3100.

 Функционални бенефиции:

  • Формула за "Брзо гардење на мускули"
  • До 3100 калории
  • Квалитетно натрупување на маса
  • Идеален за "тешки зголемувачи"
  • Зголемен анаболен нагон
  • Намален мускулен прекин
  • Зголемена сила
  • Подобрено закрепнување.

Состав:

Дозa: 229 гр.

Дози во паковање: 20


Kалории

868

Калории од масти

72

Вкупно масти

8 гр.     

Заситени масти

1 гр.    

Холестерол

3 мг.       

Содиум

920 мг. 

Вкупно јагленихидрати

162 гр.   

Диетални влакна

4 гр.      

Шеќер

77 гр.

Протеин

37 гр.     

Витамин А

4750 IU

Витамин Ц

60 мг.    

Витамин Д

380 IU

Витамин Е

30 IU

Тиамин

1,5 мг.   

Рибофлавин

2,04 мг. 

Ниацин

19 мг.    

Витамин Б6

1,9 мг.   

Фолна киселина

380 мцг  

Витамин Б12

5,7 мцг. 

Калциум

100 мг.  

Фосфор

950 мг.  

Магнезиум

100 мг.   

Цинк

7,5 мг.   

Селениум

10,5 мцг. 

Потасиум

70 мг.     

Аргинин-Алфа Кетоглутрат

 

Бета Ситостерол

 

Трибулус Терестритис

 

Алфа липоева киселина

 

Л-Орнитин

 

Сао палмето

 

Бета-Аланин

 

Бромелаин

 

Липотропен&Ергоген фактор

900 мг.

Краетин Монохидрат

 

Иноситол

 

Л-Глутамин

 

Л-Карнитин

 

Амино-киселински комплекс

38,000 мг.

Л-Глутаминова киселина

 

Л-Леуцин

 

Л-Аспаратинска киселина

 

Л-Лизин

 

 

Л-Треонин

 

Л-Исолевцин

 

Л-Валин

 

Л-Пролин

 

Л-Аланин

 

Л-Серин

 

Л-Фенилаланин

 

Л-Тирозин

 

Л-Цистин

 

Л-Аргинин

 

Л-Метионин

 

Л-Хистидин

 

Л-Глицин

 

Л-Триптофан

 

 


 
Употреба:

Се зема 2-3 пати днево по една доза.

Tyxo.bg counter