Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Universal Nutrition Vitamin E 100 дражеи

Universal Nutrition Vitamin E 100 дражеи
Universal Nutrition

Vitamin E 100 дражеи

нема во моментот

Информација за производот: Universal Nutrition Vitamin E 100 дражеи

Витамин Е формула е нашиот основен целосно природен витамин Е суплемент. Секоја гел-капсула содржи 400 иу од Витамин Е во форма на Д-Алфа Токоферол  Витамин Е е моќен антиоксидант кој ја спречува штетата која во телото можат да ја направат слободните радикали.

Состав:

Доза: 1 гел капсула

Дози во паковање100

Количество во доза % ДВ

Витамин Е    400 IU

Други состојки:Д-Алфа, токоферол, желатин, глицерин, соинозрно.

Употреба:

Се зема по 1 гел-капсула на ден.

Tyxo.bg counter