Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Бронховит 400 гр

Vitalia Бронховит 400 гр
Vitalia

Бронховит 400 гр

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Бронховит 400 гр

Бронховитот е 100% природен диететски производ подготвен од малтекс- јачменов слад, соин лецитин, екстракт и етерицни масла од лековити растенија: нане, мајчина душица, бозел, камилица, шипка, липа.

Богатството од природни состојки го прават Бронховит енергетски и нутритивно извонредно избалансиран додаток во исхраната кој го зајакнува организмот. Малтексот и екстрактите од лековитите растенија ги штитат органите за дишење, ја ублажуваат кашлицата го олеснуваат искашлувањето и делуваат антивоспалително и антисептички на горните дишни патишта кај пушачите како и во случај на настинка, грип или бронхит.

Употреба: за деца 2-3 мали лажички, а за возрасни 2-3 големи лажици дневно. Бронховитот може да го користите како додаток во чај или млеко за засладување и подобрување на вкусот на напитокот

Tyxo.bg counter