Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Брусница 100 гр

Vitalia Брусница 100 гр
Vitalia

Брусница 100 гр

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Брусница 100 гр

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А( бета каротин), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини. 

Бобинкастите плодови се широко употребувани и предизвикуваат големо внимание поради нивните докажани корисни здравствени својства.

Токму затоа брусницата е одличен избор за оние кои се грижат за своето здравје. Има антигабично и антивоспалително дејство.  Се употребува за подобрување на имунитетот, при разни заболувања на урогениталниот тракт, заштита од срцеви заболувања, рак и останати болести.

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Пресметките се однесуваат на 100g

 

Енергетска Вpeдност

320kcal

Mасти

1.4g

Протеини

<0.1g

Јаглехидрати

82,4g

 
Tyxo.bg counter