Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Енергетска Мешавина 50 гр

Vitalia Енергетска Мешавина 50 гр
Vitalia

Енергетска Мешавина 50 гр

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Енергетска Мешавина 50 гр

ЕНЕРГЕТСКА МЕШАВИНА

Мешавина од печени и посолени зрна за грицкање. Состав: печена соја, лупени семки од сончоглед, лупени семки од тиква, морска сол.

 

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Пресметките се однесуваат на 100g

 

Енергетска Вpeдност

487,1кcal

Масти

32,2g

Вкупни јаглехидрати

37,8g

Диетални влакна

4,4g

Протеини

32,8g

*Дневните потреби се базирани на 2000 калории на ден. Вашата дневна вредност може да биде поголема или помала во зависност од Вашите дневни потреби.

Tyxo.bg counter