Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Интегрално Јачменово Брашно 500 гр

Vitalia Интегрално Јачменово Брашно 500 гр
Vitalia

Интегрално Јачменово Брашно 500 гр

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Интегрално Јачменово Брашно 500 гр

Брашното од јачмен е здрава храна која обилува со јаглероднихидрати,  белковини, минерали и витамини. Се користи за подобрување на вкусот и хранливоста на печивата. 

Подготвување: за печива се меша со пченично брашно во однос 1:3. За каши и крем чорби се меша со вода во однос 1:4 и се вари на тивко до згуснување на смесата. Состав: брашно од цело јачменово зрно, без конзерванси и адитиви.

 

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Пресметките се однесуваат на 45g

 

 

*Дневни потреби %

Енергетска Вpeдност

155кcal

 

Енергетска Вредност од масти

7,2кcal

 

Масти

0,8g

1,2%

Заситени масти

0g

 

Холестерол

0g

 

Натриум

12,6mg

0,5%

Вкупни јаглехидрати

32,3g

10,7%

Диетални влакна

0,7g

2,7%

Протеини

4,6g

 

Витамин А

0g

 

Витамин Ц

0g

 

Калциум

10,5mg

 

Железо

0,2mg

 

*Дневните потреби се базирани на 2000 калории на ден. Вашата дневна вредност може да биде поголема или помала во зависност од Вашите дневни потреби.

Tyxo.bg counter