Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Кордевит 400 гр

Vitalia Кордевит 400 гр
Vitalia

Кордевит 400 гр

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Кордевит 400 гр

Кордевит е 100% природен диететски производ подготвен од Малтекс- јачменов слад, соин лецитин, екстракт и етерични масла од лековити растенија: глог, маточина, кантарион, нане.

Богатството од природни состојки го прават Коредевит енергетски и нутритивно извонреден избалансиран додаток во исхраната  кој го зајакнува организмот  и делува благотворно на срцевиот муслул. Соиниот лецитин и екстрактите од лековити растенија го снижуваат нивото на холестерол и триглицеридите во крвта, намалувајќи ја можноста за појава на атеро, артериосклероза и хипертензија како и инфаркт- срцев удар.

 

Употреба: 2-3 лажици на ден самостојно или додадено во млак чај или млеко.

Tyxo.bg counter