Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Ладно Цедено Масло од Орев 250 мл

Vitalia Ладно Цедено Масло од Орев 250 мл
Vitalia

Ладно Цедено Масло од Орев 250 мл

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Ладно Цедено Масло од Орев 250 мл

Ладно цедено масло од орев

Добиено со ладно цедење на ореви. Претставува природен производ со извонреден вкус и арома.

Содржи голема количина на антиоксидантна олеинска киселина која го штити организмот од холестерол со намалување и одстранување на холестеролот од артериите како и мононезаситени масти кои го намалуваат лошиот ЛДЛ холестерол во крвта, а го зголемуваат добриот ХДЛ.

Во својот состав содржи и разни антиоксиданси, вклучувајќи ги елагинската киселина, витаминот Е и селенот кои ги чуваат артериите од оштетувањата што ги предизвикува холестеролот и штитат од срцеви заболувања и рак.

Tyxo.bg counter